Mokslas ir IT

2021.03.07 15:45

Mirė astrofizikas Algimantas Ažusienis

BNS2021.03.07 15:45

Sekmadienį eidamas 92-uosius metus mirė astrofizikas, pedagogas Algimantas Ažusienis, pranešė Lietuvos edukologijos universiteto Alumnų draugija.

Etnologas Libertas Klimka BNS teigė, kad A. Ažusienis buvo neeilinė asmenybė.

„Jis buvo vienas pirmųjų astrofizikų, Lietuvos astronomijoje suformavusių naujas kryptis (...) Jis turėjo labai gerų studentų, kurie jį mylėjo. Tai buvo patraukli asmenybė, aukštos kultūros žmogus, didelis Lietuvos patriotas“, – sakė L. Klimka.

„Jis buvo moralinis autoritetas ir fakultete ir žmonių rate, su kuriuo bendraudavo“, – pridūrė jis.

A. Ažusienis gimė 1930 metais Akmeniuose, dabartiniame Panevėžio rajone.

1955 metais jis baigė Vilniaus universitetą ir iki 2007 dėstė Vilniaus pedagoginiame universitete. Čia jis vadovavo Teorinės fizikos, Bendrosios fizikos katedroms, taip pat buvo Vilniaus astronomijos observatorijos biuletenio redaktorius, vadovavo Teorinės fizikos ir astronomijos instituto planetariumui.

A. Ažusienis kartu su Libertu Klimka ir Stase Matulaityte parašė monografiją „Bernardas Kuodaitis ir Lietuvos astronomija“, knygas: „Marsas“, „Žvaigždžių milijardai“, „Astrofizika“, „Tarpžvaigždinės medžiagos fizika“.

Jis taip pat buvo vienas iš 1984 metais išleisto astronomijos enciklopedinio žodyno bei 1995 metais išleisto vadovėlio „Astronomija“ autorių.

A. Ažusienio vardu pavadintas šešių kilometrų skersmens akmeninis asteroidas nr. 95593.