Naujienų srautas

Mokslas ir IT2020.04.09 09:10

„Mokslo sriuba“: kaip Žuvintas tapo itin retų paukščių namais?

LRT.lt 2020.04.09 09:10

Lietuvos aplinkosaugininkai dvejus metus vykdė pasaulio mastu unikalų eksperimentą. Itin reto paukštelio – meldinės nendrinukės – jaunikliai buvo perkelti iš Baltarusijos į Žuvinto biosferos rezervatą. Mažyčius paukštelius specialistai kruopščiai saugojo nuo visų pavojų, maitino tarakonais, svirpliais, milčiais, specialiai pievose sugaudytais vabzdžiais.

Specialiai meldinėms nendrinukėms buvo sukurti lauko aviariumai. „Galima sakyti, tai tokie paukščių voljerai. Paukštelius čia perkeliame, kai matome, kad jie jau yra pakankamai savarankiški, sugeba patys maitintis, pamažu pradeda skraidyti“, – pasakoja Baltijos aplinkos formumo aplinkosaugos specialistė Kristina Valavičiūtė.

Paukšteliams paaugus aviariumai atveriami ir meldinės nendrinukės po truputį įpranta gyventi gamtoje. Rudenį išskridusios į Afriką, pavasarį jos grįžta namo į Lietuvą – sukti lizdų ir perėti jauniklių.

Daugiau – laidos įraše:

Laida „Mokslo sriuba“ – tai ne pelno siekianti jaunų žmonių iniciatyva, kuriama bendradarbiaujant su Baltijos pažangių technologijų institutu. „Mokslo sriubą“ galima ragauti kiekvieną sekmadienį 12.30 val. per LRT PLIUS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi