Lietuvoje

2014.02.19 14:44

D. Grybauskaitė: Ukrainoje artėjama prie pilietinio karo slenksčio

BNS2014.02.19 14:44

Prievarta Ukrainoje peržengė ribas, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Prievarta Ukrainoje peržengė ribas, sako Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Ji ragina valdžią tartis su opozicija, o tarptautinę bendruomenę – imtis visų priemonių padėti Ukrainai rasti taikų sprendimą.

„Prievarta ir kraujas Kijeve peržengia visas ribas. Jėgos naudojimas nėra išeitis. Valdžios ir opozicijos susitarimas reikalingas nedelsiant. Tai, kas vyksta Maidane, nesuderinama su jokiais demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir laisvės principais“, – teigiama šiuo metu Pietų Korėjoje esančios prezidentės pasisakyme, kurį BNS perdavė Prezidentūros spaudos tarnyba.

„Tai, kas vyksta Ukrainoje, jau visiškai nebepateisinama, ir netgi aš vadinčiau nusikalstama. Tai taikau abiem pusėms – ir valdžiai, ir daliai opozicijos, kuri agresyviai provokuoja labai agresyvius veiksmus, kurie privedė ne tik prie kraujo praliejimo, bet ir prie žmonių žūties“, – po suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivo krikštynų ceremonijos Pietų Korėjos Ulsano mieste Lietuvos žurnalistams sakė D. Grybauskaitė.

„Ukraina tikrai priartėjo prie pilietinio karo slenksčio, ir jokia tarptautinė bendrija ir bendruomenė tokių veiksmų negalės palaikyti. Tai, kad ši valdžia ir toliau save kompromituoja, visiškai akivaizdu“, – kalbėjo šalies vadovė.

„Pasmerkimai abiem pusėms yra neišvengiami. Mes artėjame prie rimtų sankcijų visai Ukrainai. Jeigu nebus sustabdytas kraujo praliejimas ir jėgos panaudojimas, be jokios abejonės, nebus palaikymo nei tokiai valdžiai, nei tokioms jėgoms iš opozicijos“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Anot jos, Ukraina gali sulaukti sankcijų ne tik Europos Sąjungos (ES), bet ir tarptautiniu mastu.

„Tarptautinė bendruomenė turi imtis visų galimų priemonių ir padėti Ukrainai sustabdyti konflikto aštrinimą bei rasti taikų sprendimo kelią“, – sako šalies vadovė.

Prezidentė reiškia užuojautą žuvusiųjų artimiesiems. „Tikiuosi, kad sužeistaisiais bus skubiai ir tinkamai pasirūpinta“, – sako D.Grybauskaitė.

Kijeve per smurto protrūkį, kuris prasidėjo antradienį ir toliau tęsiasi, žuvo 25 žmonės. Daug aukų žuvo nuo šautinių žaizdų. Dar šimtai žmonių buvo sužeisti, dešimtys jų yra sunkios būklės, pranešė milicija ir opozicijos atstovai.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt