Lietuvoje

2019.02.05 13:37

Etikos sargų prašoma įvertinti A. Širinskienės elgesį: garso įrašų viešinimas „Facebook“ gali atsirūgti

LRT.lt2019.02.05 13:37

Vyriausios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) narys Virginijus Kanapinskas išplatino pranešimą, kuriame prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos įvertinti parlamentarės Agnės Širinskienės elgesį bei išaiškinti jos vadovaujamos Seimo laikinosios tyrimo komisijos įgaliojimų ribas. 

Kaip teigiama V. Kanapinsko pranešime, klausimų kelia net kelios situacijos, kuomet A. Širinskienė galėjo pažeisti etiką.

Visų pirma, prašoma pradėti tyrimą dėl Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės A. Širinskienės elgesio atitikties Valstybės politikų elgesio kodekso nuostatoms, įvertinus išankstinius A. Širinskienės pasisakymus viešojoje erdvėje ir Laikinosios tyrimo komisijos 2019 m. sausio 16 d. ir 2019 m. sausio 23 d. posėdžių įrašus.

„Išaiškinti, ar Laikinosios komisijos pirmininkė A. Širinskienė, išreiškusi išankstinę nuomonę apie VTEK narius socialinio tinklo „Facebook“ viešai prieinamoje asmeninėje paskyroje ir galbūt šališkai vykdydama liudytojų apklausas, gali sąžiningai, nešališkai ir teisingai atlikti Laikinosios tyrimo komisijos pirmininkės funkcijas, susijusias su tyrimu dėl galimos įtakos ir (ar) poveikio VTEK nariams, ir ar toks jos elgesys nenulems neobjektyvių Laikinosios tyrimo komisijos išvadų“, – skelbiama pranešime.

Be to, VTEK nariui klausimų kelia ir tai, ar A. Širinskienė savo asmeninėje paskyroje „Facebook“ turėjo teisę skelbti privačių poklabių įrašus, kuriuose galėjo būti atskleisti ir tam tikri asmeniniai duomenys.

„Išaiškinti, ar A. Širinskienės vadovaujama Laikinoji tyrimo komisija gali vertinti neteisėtu būdu padarytų pokalbių garso įrašus ir jais remtis atlikdama tyrimą“, – teigiama V. Kanapinsko pranešime.

Be to, prašoma išaiškinti, ar A. Širinskienės vadovaujama Laikinoji tyrimo komisija gali tirti VTEK narių darbo laiko apskaitos ir kitus mažareikšmius klausimus, nesusijusius su Seimo pavestu tirti dalyku, kuris apibrėžtas Seimo nutarime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt