Lietuvoje

2019.01.26 11:10

R. Karbauskis apie prezidento posto siekiantį S. Skvernelį: tai – tautos kandidatas

Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.01.26 11:10

Valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) šeštadienį Prienuose surengė partijos suvažiavimą. Jo metu ne tik tvirtinamas kandidatas į prezidentus, bet ir keičiama partijos lyderio Ramūno Karbauskio komanda – partijos pavaduotojai.

Prieš pat suvažiavimą kalbintas partijos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė tikintis Sauliaus Skvernelio pergale rinkimuose. Tiesa, į suvažiavimą susirinkę „valstiečiai“ turi rinktis, ką palaikyti – premjerą S. Skvernelį ar Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Visgi panašu, kad V. Pranckiečiui palaikymo gali pritrūkti: dviejų skyrių iškelto kandidato partijos lyderiai kandidatu nemato.

R. Karbauskis: S. Skvernelis – tautos kandidatas 

Į suvažiavimą atvykęs partijos pirmininkas R. Karbauskis žurnalistams sakė, kad 56 partijos skyriai kandidatu į prezidentus iškėlė ministrą pirmininką Saulių Skvernelį, o du partijos skyriai – Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį. Galutinį „valstiečių“ kandidatą ketinama tvirtinti slaptu balsavimu. Kiek anksčiau R. Karbauskis yra sakęs, jog nesvarbu, kas juo betaptų, išrinktasis kandidatas tikrai laimės rinkimus.

„Palaikau S. Skvernelį. Manau, kad tai žmogus, kuris turi visas reikiamas savybes užimti prezidento postą. Aš manau, kad jis ir taps Lietuvos prezidentu“, – sakė R. Karbauskis.

Paklaustas, kodėl S. Skvernelis turėtų palikti vyriausybę, kurioje, pasak paties R. Karbauskio, sėkmingai dirbo, LVŽS lyderis atsakė, kad prezidentas turi telkti tautą: „Aš pavadinčiau S. Skvernelį tautos kandidatu. Tikiuosi, kad tauta jį ir pasirinks.“

R. Karbauskis, E. Blaževič/LRT nuotr.

Suvažiavimo metu taip pat turi būti patvirtinti nauji partijos pirmininko pavaduotojai. R. Karbauskis sakė, kad pagrindinis partijos valdymo organas yra taryba, o valdyba, kaip „vožtuvas širdžiai“ ir nuo to, kiek pavaduotojų bus, anot jo, niekas nepriklauso.

Paklaustas, kaip vertina iš pavaduotojų pašalinamo Tomo Tomilino žodžius, kad vien tik R. Karbauskis sprendimų priimti negali ir kad taip demonstruojama demokratijos stoka, partijos lyderis atsakė: „Tomas turi savo nuomonę, jam taip atrodo, jis savo argumentus išdėstys. Man atrodo, kad tie argumentai, kuriuos išdėsčiau, turėtų sulaukti didesnio palaikymo."

Kalbėdamas apie tai, kodėl pirmininko pavaduotoja nebesiūloma pirmoji Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė, ilgą laiką buvusi vienintele „valstiečių“ atstove Seime, R. Karbauskis teigė, kad su R. Baškiene nesusipyko, o į suvažiavimą ji neatvyko, nes esą serga. Jis taip pat tikino, kad R. Baškienė parašė laišką, kuriame palaiko siūlomus kandidatus.

Ketina palaikyti S. Skvernelį

Partijos pirmininko pavaduotoju siūlomas sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga portalui LRT.lt sakė, kad į „valstiečių“ partijos gretas įsiliejo gana neseniai, tad tapimas pavaduotoju tikrai nebuvo jo iniciatyva: „Aš ką tik tapau partijos nariu, tad tokių iniciatyvų ir norėdamas negalėčiau siūlyti. Tai ir partijos pirmininko siūlymas, o kaip nuspręs partiečiai – matysime.“

Tai, kad ir keliamas tapti partijos pirmininko pavaduotoju, A. Veryga vadina išreikštu pasitikėjimu ir sako, kad per dvejus jo darbo vyriausybėje metu partiečiai galėjo pamatyti ir suprasti, koks jis yra. Paklaustas, kaip vertina partijos kolegos Tomo Tomilino žodžius, kad taip skiriant pavaduotojus trūksta demokratijos, ministras teigė, kad pavaduotojai dar nepaskirti, jie tik siūlomi.

A. Veryga, E. Blaževič/LRT nuotr.

„Nereikia tos demokratijos nurašyti, manau, kad siūlyti pirmininkas gali. Kaip nuspręs partiečiai pamatysime“, – sakė A. Veryga. Jis teigė, kad eidamas partijos pirmininko pavaduotojo pareigas, jis galės koordinuoti darbą tarp frakcijos ir partijos.

Paklaustas, kurį į prezidentus iškeltą kandidatą – Saulių Skvernelį ar Viktorą Pranckietį – pakaikys, A. Veryga nedvejodamas atsakė, kad savo balsą atiduos premjerui: „Palaikysiu S. Skvernelį. Galiu tą atvirai pasakyti. Matau daug privalumų. Manau, kad ir žmonės tai gali matyti ir žmonės.“

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.