Lietuvoje

2019.01.22 17:58

Politologas: S. Skvernelis galbūt nori pabėgti nuo „valstiečių“ globos

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2019.01.22 17:58

Tai, kad Saulius Skvernelis siekia iškeisti premjero postą į prezidento, galbūt galėtų reikšti, kad jis nori pabėgti nuo „valstiečių“ partijos globos, svarsto politologas, Mykolo Romerio universiteto docentas Saulius Spurga.

„Neaišku, kiek jis yra įsipareigojęs šitai partijai. Jis, kiek žinau, nėra ir partijos narys. Čia yra spėjimas, kodėl kur kas daugiau įgaliojimų siūlantį postą jis iškeičia į daugiau formalų ir moralinį akcentą turintį prezidento postą. Galbūt jis ir nori pabėgti nuo tos partijos globos“, – LRT TELEVIZIJAI sako jis.

Pasak politologo, tai, kad Konstitucija numato, jog prezidentas nepriklauso politinėms partijoms, reiškia, kad prezidentas yra vienijanti figūra. Anot S. Spurgos, prezidentu turėtų tapti vienijantis nepartinis kandidatas, o S. Skvernelis bent jau kol kas toks neatrodo.

„Jis lyg puse lūpų pripažino, kad puldamas konservatorius, kalbėdamas, kad jie galbūt ir sąmokslą vykdo, perlenkė lazdą, ir čia jau nepanašu į vienijančio kandidato poziciją“, – kalba S. Spurga.

Kuris iš kandidatų labiausiai atitiktų šį kriterijų, S. Spurga neįvardija, nes, jo teigimu, šiuo požiūriu kandidatai dar per mažai pažįstami.

„Kandidatai – nauji, tai yra gerai. Atvirai kalbant, iš kalbų kol kas nematau labai didelio proveržio – nėra taip, kad [jie] įtikintų ir pagrįstų iki galo savo idėjas. Būtent tas apibendrinančias idėjas, kurių labai stinga Lietuvai“, – apibendrina politologas.

Išsamiau – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.