Lietuvoje

2018.12.21 09:44

E. Gentvilas: apie „Simpsonų“ žalą prakalbusi LRTK seka „verygizmo“ ir „karbauskizmo“ pėdsakais

ELTA 2018.12.21 09:44

Apie neigiamą serialo „Simpsonai“ poveikį prakalbusi Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) pedantiškai seka „verygizmo“, „karbauskizmo“ pėdsakais, teigia Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas. Jo teigimu, kalbos, kad dėl mažamečiams keliamo neigiamo poveikio serialą „Simpsonai“ reikėtų transliuoti po 21 val., yra tokio paties lygio nesąmonė kaip ir plėšyti imti žurnalų puslapiai, kai prieš metus įsigaliojo alkoholio reklamos draudimas. 

„Man atrodo, kad kai kurios valstybės institucijos, tokios kaip LRT komisija, labai pedantiškai seka „verygizmo“, „karbauskizmo“ pėdsakais“, – „Žinių radijui“ kalbėjo E. Gentvilas. Pasak liberalo, pats „Simpsonų“ serialas nekelia jokios žalos mažamečiams, jame, pabrėžė politikas, esama tiesiog realaus gyvenimo apraiškų. 

„Kaip daugelyje kūrybos (seriale. – ELTA) atrasi gyvenimo apraiškų, tokių kaip alaus gėrimas, pašnekėjimas apie seksą, lytinį gyvenimą ir taip toliau. Jeigu imtis priemonių ir uždrausti tokiu laiku demonstruoti, tada aš manau iš prekybos turi būti išimtos knygutės vaikams arba tėveliams, kaip tėvai supažindina savo vaikus su lytiniu gyvenimu, su lyčių skirtumais“, – kalbėjo politikas ir vylėsi, kad į viešumą pakliuvę LRTK ketinimai nebus įgyvendinti. 

„Manau, kad nepridarysime nesąmonių, nes jau anksčiau pasimokėme. Kai kurios nesąmonės su puslapių plėšymais tapo juokingomis ir buvo atšauktos“, – apibendrino E. Gentvilas. 

LRTK po to, kai gavo dviejų tėvų skundą dėl serialo „Simpsonai“ daromos neigiamos žalos mažamečiams, stebėsenos parengtame akte konstatavo, kad kai kurios serialo „Simpsonai“ scenos gali būti žalingos mažamečiams, nes rodoma, kaip vartojamas alkoholis, propaguojama daugpatystė, kalbama apie lytinį aktą.

LRTK svarsto, kad serialas „Simpsonai“ dėl to gali daryti neigiamą poveikį, todėl turėtų būti transliuojamas po 21 valandos.