Lietuvoje

2018.11.19 12:00

Diskutuos, kurį sezoninį laiką pasirinkti

Europos Sąjungai atsisakant laiko sukiojimo, vyriausybėje prasideda viešos diskusijos, kurį sezoninį laiką – vasaros ar žiemos – Lietuvoje palikti kaip nuolatinį. Siekiant išgirsti nuomones ir pasiūlymus pirmadienį ir antradienį diskutuojama, kaip laiko pasirinkimas paveiks socialines ir ekonomines sritis. Šiuo metu šalyje vyksta ir gyventojų nuomonės tyrimas.

Pasak vyriausybės, į pasiūlymus ir nuomones bus atsižvelgta priimant galutinį sprendimą. Mat Europos Sąjungos šalyse ketinama atsisakyti sezoninio laiko. Už tai pasisako daugiau kaip 80 proc. apklaustų europiečių. 

Kurį laiką – vasaros ar žiemos – pasilikti, turėtų nuspręsti pačios valstybės, tačiau raginama tartis ir su kaimynais. Europos Komisija siūlo laiko sukiojimo atsisakyti nuo kitų metų, tačiau šis pasiūlymas dar bus svarstomas Europos Taryboje ir Parlamente. 

Pasak mokslininkų, didžioji dalis Lietuvos teritorijos patenka į antrąją laiko juostą, todėl šaliai artimesnis žiemos laikas. 

Tačiau pastebima, jog kai kurios valstybės, pavyzdžiui Prancūzija ir Ispanija, pasirenka kitos juostos laiką, kad sutemtų vėliau. O pasirinkus žiemos laiką, prašvistų ir sutemtų anksčiau.