Lietuvoje

2018.11.13 19:21

Vyriausybė toliau gina maisto kuponų sistemą: tik ieškoma priežasčių nieko nedaryti

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.11.13 19:21

„Aš nekomentuoju „nuotekų“. Kai bus išplatintas oficialus dokumentas, kuris bus praėjęs politinės vadovybės filtrą, kai bus mano parašas, tada galėsiu komentuoti“, – LRT TELEVIZIJAI sakė žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, paklaustas apie nutekintą jo valdomos ministerijos dokumentą, kuriame pateikiamos neigiamos išvados dėl siūlomos maisto kuponų sistemos. Premjeras neigiamus įvertinimus vadina „biurokratiniu būdu surasti šimtą priežasčių nieko nedaryti“. 

„Mums [Žemės ūkio ministerijai] yra duotas terminas iki lapkričio 21 d. pateikti poziciją [apie maisto kuponus], ir mes ją pateiksime. Noriu pasakyti, kad paraleliai dirbame ir kalbamės tiek su vyriausybe, tiek su kitomis ministerijomis, ir tikrai bandome padaryti taip, kad kainos Lietuvoje mažėtų. Mes, kaip Žemės ūkio ministerija, turime dar vieną interesą – kad paskatintume ūkininkus pardavinėti produkciją tiesiogiai, o ne per tarpininkus, nes tai leistų sumažinti kainas vartotojui ir kartu daugiau uždirbti ūkininkui. (...) Manau, su „vaučerių“ sistema einama to link, tik dar turime išgryninti galutinę formą – tą ir darome“, – LRT TELEVIZIJAI sakė žemės ūkio ministras G. Surplys.

Tuo metu opozicijos atstovas Gabrielius Landsbergis neigiamai pasisakė apie valdančiųjų siūlymus įvesti maisto kuponų sistemą, kuri, kaip rodo nutekintas dokumentas, ne mažintų maisto kainas, o potencialiai jas didintų. Gabrielius Landsbergis kaltino valdančiuosius negebėjimu siūlyti efektyvių sprendimų.

„Jei mes bestume pirštu praktiškai į kiekvieną reformą, kurią ši valdančioji dauguma pristatė, kuri iš jų būtų pavykusi ir iki galo išspręsta? Jeigu tai būtų Mato reforma – mes šiandien matome problemas. Jei tai būtų mokesčių pertvarka – mes kalbame apie tai, kad pinigai buvo patvirtinti neteisingai, buvo išbraukti iš biudžeto. Etatinis atlyginimas apmokėjimas griauna mokytojų gyvenimus ir profesinę karjerą. Dabar „vaučeriai“, kainų mažinimas ir visi kiti dalykai. Vėlgi, akivaizdu, nėra pasiruošta jiems, nėra dėl jų nuspręsta“, – LRT TELEVIZIJAI sakė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas G. Landsbergis.

Maisto kuponų sistema veiktų pagal tokį principą: žmogus galėtų už 8 eurus nusipirkti 10 eurų vertės maisto kuponą. Tokių kuponų per mėnesį jis galėtų įsigyti 3 vienetus, juos galėtų iškeisti į maisto produktus. Maksimali nauda vartotojui per mėnesį – 6 eurai, neįskaičiuojant administracinių, transporto išlaidų. 

15min.lt ekonomikos skyriaus žurnalistas Ernestas Naprys, parašęs straipsnį, remdamasis iš ministerijos nutekėjusia informacija apie ŽŪM neigiamus įvertinimus siūlomai programai, sako iš ekonomistų neišgirdęs pozityvių atsiliepimų apie kuriamą naujovę. E. Naprys vyriausybės pastangas pradėti naują reformą vertina kaip viešųjų ryšių akciją, kuri neduos jokios ekonominės naudos, ką patvirtina ir ministerijos specialistai nutekintame žiniasklaidoje dokumente. 

„Manau, tai neeilinė proga įvertinti, kaip šią [maisto kuponų] sistemą vertina savo srities specialistai. (...) Matome, kad patys ministerijos specialistai neigiamai vertina šią programą, tačiau vyriausybė toliau vykdo savo viešųjų ryšių akciją – kokia tai bus gera programa ir kaip tai padės ūkininkams ir galbūt žmonėms“, – sako žurnalistas E. Naprys. 

Išsamiau apie programą – įraše.

Populiariausi

Agnė Bilotaitė
5

Lietuvoje

2021.03.08 14:10

Ekstremaliųjų situacijų komisija siūlo atlaisvinti judėjimą visoje šalyje, išskyrus „juodąsias“ savivaldybes

šiuo metu „juodosioms“ priskiriamos 8 savivaldybės; atnaujinta 15.17
5
Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuoti gyventojai
Nuolat pildoma 17

Lietuvoje

2021.03.08 20:49
Nuolat pildoma

Vilniuje pranešus apie įtrūkimus daugiabutyje, evakuojami gyventojai: teigiama, kad pastatas problemų turėjo ir anksčiau

papildyta vaizdo įrašu; butus paliko apie 100 žmonių; atnaujinta 21.42
17
VU Gyvybės mokslų centro laboratorija
COVID-19 TRUMPAI 9
Rugsėjo 1-osios šventė. Mokslo metų pradžios šventė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:27

Mokyklas atverti norintis rajono meras: tėvų nuomonės įvairios – dalis sako nenorintys, kad kaišiotų pagaliukus į nosis

bandomosios mokyklos pirmokės tėvas apie vaikų testavimą: tai – nosies pakutenimas; atnaujinta 13.02
6
Policijos kontrolė
6

Lietuvoje

2021.03.08 12:44

Ant Vyriausybės ekspertų tarybos stalo – ribojimų atlaisvinimo per Velykas klausimas

svarstys ir dėl prekybos ribojimų galimo tolesnio mažinimo
6
COVID-19 testavimas Vilniaus oro uoste

Lietuvoje

2021.03.08 09:27

Ministrų kabinetas atidėjo klausimą dėl privalomojo testavimo

Landsbergis kėlė klausimą, ar siūlymai neprieštarauja Konstitucijai; atnaujinta 10.11