Lietuvoje

2018.11.08 23:31

Keičiami seni suskystintųjų dujų balionai

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.11.08 23:31

Nuo lapkričio buityje naudojami senesni nei 40 metų suskystintųjų dujų balionai keičiami naujais, modernesniais ir saugesniais. Gyventojams tai nemokamai darys Valstybinės energetikos inspekcijos atestuotos įmonės. Dėl gyventojų saugumo dujų balionai taip pat bus tikrinami dažniau nei iki šiol.

Kupiškio rajone Noriūnuose gyvenanti Vida Špirkaitė turi daugiau nei 30 metų senumo dujų balioną. Moteris sako girdėjusi, kad jį teks tikrinti dažniau, o po kelerių metų pakeisti modernesniu.

„Kitąkart ir baisu, nežinai, kas gali su dujom atsitikti, nepašposysi“, – sako V. Špirkaitė.

Kupiškio dujų pilstymo stotyje yra maždaug 30 balionų, apie penktadalis jų – seni, netinkami naudoti.

Pasak specialistų, šalyje gyventojai ir pramonės įmonės naudoja iki 1 mln. suskystintųjų dujų balionų, beveik trečdalis jų senesni nei 40 metų, todėl nuo šiol jie turės būti utilizuoti, o gyventojai nemokamai turi gauti naujus.

Valstybinės energetikos inspekcijos vadovas žada, kad sugriežtintos dujų keitimo tvarkos gyventojai nepajus. Balionus pakeis trylika  inspekcijos atestuotų įmonių.

„Yra du prekybos būdai. Vienu atveju gyventojas, į degalinę atvežęs tą balioną, palieka, kitu atveju, jeigu dujų pardavėjas į namus, tada jis pasiima, gyventojams pokyčių nėra“, – kalbėjo Valstybinės energetikos inspekcijos vadovas Alvydas Masiulis.

Dujų balionai bus tikrinami ne kas 10 metų, kaip anksčiau, o kas 5. Tvarka giežtinama dėl saugumo, nes dėl dujų nuotėkio dažnai kyla gaisrai, žūsta žmonės.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės ir Irmos Janauskaitės reportaže.

Populiariausi