Lietuvoje

2018.10.21 11:30

„Maisto banko“ akcija pasiekė rekordą: paaukota maisto už beveik 0,5 mln. eurų

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.10.21 11:30

Sekmadienio ryto duomenimis, „Maisto banko“ akcijoje nepasiturintiesiems paaukota maisto už beveik 0,5 mln. eurų. Tai geriausias rezultatas, lyginant su ankstesnėmis akcijomis. Pasak „Maisto banko“ vadovės Deimantės Žebrauskaitės, jį pasiekti greičiausiai pavyko todėl, kad išaugo žmonių pasitikėjimas labdaros fondu. Be to, šį kartą akcija vyko šimte miestų ir miestelių.

„Manome, kad yra keletas priežasčių. Viena – „Maisto banko“ reputacija, vis augantis pasitikėjimas. Taip pat mes tikime, kad geografinė plėtra galėjo turėti įtakos. Šį kartą maisto banko akcija vyko šimte Lietuvos miestų ir miestelių. Tai sudarė galimybę surinkti šiek tiek daugiau maisto produktų“, – LRT RADIJUI sako D. Žebrauskaitė.

Jos pastebėjimu, vis dėlto mažesniuose miesteliuose paaukotų maisto produktų kiekis nėra labai didelis. Tačiau pašnekovė priduria – vykdant akcija buvo svarbiausia sudaryti galimybę paaukoti visuose Lietuvos miesteliuose.

„Lyginant Lietuvą pagal regionus, matome, kad beveik 20 proc. ūgtelėjo Klaipėdos regiono aukojimų skaičius. Taip pat Šiaulių, Panevėžio regionuose tas augimas didesnis negu vidutiniškai. Bendras „Maisto banko“ akcijos rezultatas augo beveik 10 proc.“, – nurodo D. Žebrauskaitė.