Lietuvoje

2018.09.25 18:23

L. Mažylis su konservatoriais ketina dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose

Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2018.09.25 18:23

Opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos lyderis Gabrielius Landsbergis informavo, kad jo vadovaujama partija jau parengė kandidatų į Europos Parlamentą sąrašą. Kandidatus reitinguos partijos skyriai. Vienas iš kandidatų sąraše – profesorius Liudas Mažylis. Jis yra šios partijos narys. 

Savo sprendimą L. Mažylis pristatė antradienį ryte surengtoje spaudos konferencijoje, kurioje dalyvavo kartu su partijos lyderiu G. Landsbergiu.

TS-LKD vedlys kalbėjo, kad jau dabar dėmesį užvaldo kitų metų prezidento ir savivaldos rinkimai, tačiau ne ką mažiau svarbūs yra Europos Parlamento rinkimai.

Pasak jo, Europos Sąjunga susiduria su vienais didžiausių iššūkių per keletą dešimtmečių. Kaip sakė G. Landsbergis, tradicinės partijos yra spaudžiamos radikalaus populizmo, skaldymosi idėjų.

„Dėl to labai svarbu, kaip Europos konservatoriai bus pasirengę rinkimams, kokias idėjas jie bus pasirengę pristatyti ir kaip jie pristatys save, kaip tuose rinkimuose pasirodys. Mano supratimu konservatoriai turi nešti labai aiškią ir stiprią vieningos Europos žinią.

Tik tokia stipri Europa gali atremti iššūkius, kurie šiandien kyla. Akivaizdu, kad šiek tiek buvom išsiblaškę, nesusitelkę ir nepastebėjome ateinančio „Brexit“, su kuo teks daugiausia ir dirbti“, – sakė G. Landsbergis.

Jo teigimu, tradicinėms politinėms jėgoms šiandien tenka didžioji atsakomybė atlaikyti spaudimą iš abiejų pusių ir pasakyti Europos bei Lietuvos žmonės, kad Europa išliks, jei ji bus vieninga, jei atras galimybes toliau vienytis ir taip atlaikyti ekonominius, politinius bei kitus iššūkius.

G. Landsbergis kalbėjo, kad kandidatų į EP sąraše vien partijos nariai.

Citavo popiežių

Pats L. Mažylis kalbėjo, kad jau seniai yra TS-LKD bendruomenės narys.

„Apsispręsti palankus laikas. Popiežius vizito metu netikėtai išdėstė daug dalykų ir nori ar ne, nori tęsti jo išsakytas mintis ir taikyti sau“, – sakė L. Mažylis, pridurdamas, kad ir Ingridos Šimonytės sprendimas dalyvauti prezidento rinkimuose įkvepia optimizmo.

Jis teigė manantis, kad gali prisidėti, įnešti naujumo, šviežumo, o kelias, kurį prieš šimtą metų nutiesė Nepriklausomybės akto signatarai, yra puikus pagrindas veikti toliau.

„Daug kas yra sukurta, mes įsijungę į Europą pamirštame ir išgyvename tą laiką, kai buvome mažutėliai, kuriuos reikėjo guosti ir norom nenorom prisimenam ankstesnį popiežiaus vizitą, kuris atvykęs čia glostė galvas ir sakė, kad mes sužeisti, globos reikalingi, taikė mūsų bendruomenes ir mes kai kurie esame likti praeityje“, – kalbėjo profesorius.

Jis taip pat citavo Lietuvoje savaitgalį viešėjusį popiežių Pranciškų, kuris sakė, kad Lietuva turi tapti vilties tiltu tarp Rytų ir Vakarų.

„Asmeniškai man važinėjant ir susitinkant nesaugioje Rytų erdvėje susitinkant su žmonėmis, taip lengvai jie yra atpažįstami, kaip vakarykščiai mes, prieš 20 ar daugiau metų, kad iš tikro tą patirtį persvarstyti“, – sakė L. Mažylis.

Jis kalbėjo, kad pirmoji jo programinė nuostata yra Europos kaimynystė – buvimas tiltu, patirties perteikimas tiems, kurie dar gyvena „vakarykštėje dienoje“, gal ir ne savo valia. Profesorius sakė, kad Europai kyla dezintegracijos pavojus.

Pasak profesoriaus, dar bent penkios Europos valstybės šiemet švenčia šimtmečius, tačiau vietoje to, kad visos švęstume kartu, Lietuva ir kitos valstybės tai daro atskirai.