Lietuvoje

2018.09.24 20:00

L. Kojala: bus svarstymų dėl I. Šimonytės užsienio politikos išmanymo

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.24 20:00

„Bus svarstymų dėl užsienio politikos, nes tai nėra politikė, kuri daug dirbo toje srityje, kuri yra pagrindinė prezidento atsakomybė. Bet, manau, kampanijos laikotarpis yra pakankamai ilgas, kad tas temas pavyktų aprėpti ir abejojančius rinkėjus galiausiai įtikinti“, – sako politologas Linas Kojala, komentuodamas Ingridos Šimonytės sprendimą dalyvauti konservatorių partijos vidiniuose kandidato į prezidentus rinkimuose.

Pasak Rytų Europos studijų centro vadovo, I. Šimonytės sprendimas yra tikėtas, ypač po to, kai Gitanas Nausėda paskelbė atsisakantis dalyvauti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vidiniuose rinkimuose (vėliau apie dalyvavimą vidiniuose rinkimuose pranešė konservatorių narys Vygaudas Ušackas).

L. Kojalos teigimu, kol kas tikrai sudėtinga prognozuoti, ar V. Ušackas, ar I. Šimonytė taps konservatorių kandidatu 2019 m. prezidento rinkimuose, tačiau politologas pažymi, kad partijos parama pirmajame ture gali labai praversti.

„Partijos parama, ypač konservatorių, gali būti labai naudinga pirmajame ture. Taip pat įgyvendinant tokias technines užduotis kaip parašų rinkimas. O tai tikrai nėra labai lengva.

Kita vertus, jei žvelgtume į nacionalinių rinkimų kontekstą, yra didelis klausimas, kiek kitų partijų rėmėjų potencialiai remtų būtent Tėvynės sąjungos kandidatą. Tą rinkėjų bazę išplėsti yra sudėtinga. Todėl G. Nausėda turbūt ir pasirinko kelią nesisieti su jokia partija, kad turėtų galbūt didesnes galimybes vėlesniuose etapuose“, – sako politologas.

Daugiau apie tai – pokalbio įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.