Naujienų srautas

Lietuvoje2018.09.21 21:04

Apie ką lietuviams kalbės popiežius Pranciškus?

Likus vos dienai iki popiežiaus Pranciškaus vizito Lietuvoje daugelis kelia klausimus, ar popiežiaus vizitas bus labiau religinis ar politinis žingsnis, bei apie ką popiežius kalbės Lietuvos žmonėms. Bažnyčios atstovai pripažįsta, kad politinių vizito aspektų bus daug, bet greta bus tradicinis ganytojiškas žodis.

Kartu su popiežiumi lėktuvu į Lietuvą skristi ruošiasi ir LRT žurnalistai Edvardas Špokas bei Vykintas Pugačiauskas. Jis pasakoja, kad nors vizitas bus nušviečiamas specializuotų leidinių, naujienų agentūrų, kurių žinutes dėsis daugelis portalų, bet didesnio pasaulio žiniasklaidos dėmesio vizitas Lietuvoje tikriausiai nesusilauks.

Anot žurnalisto, popiežiaus Jono Pauliaus II vizitas buvo surengtas praėjus vos kelios dienoms po Rusijos kariuomenės išvedimo, todėl tai buvo svarbi politinė žinia.

Dabartiniam popiežiui, kurio pažiūros gerokai kairesnės, labiau rūpi socialinė nelygybė, su viltimi susijusios temos – nuo emigracijos iki alkoholizmo, aukšto savižudybių skaičiaus. Popiežius Lietuvoje tikriausiai kalbės ir apie jaunimą bei jo ateitį.

Visus renginius, kuriuose dalyvaus Lietuvoje savaitgalį viešėsiantis popiežius Pranciškus, transliuos LRT. Popiežiaus vizito programą galite rasti čia.

V. Pugačiausko pasakojimas iš Vatikano – vaizdo įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi