Lietuvoje

2018.08.31 22:29

Lenkijos švietimo ministrė išklausė Lietuvos lenkų skundus

Su Lietuvoje besilankančia Lenkijos švietimo ministre susitikę lenkiškų mokyklų mokytojai aptarė tautinei mažumai svarbias švietimo ugdymo problemas – mokytojų rengimo, lenkiškų vadovėlių leidybos, valstybinės kalbos dėstymo tautinių mažumų mokyklose, lietuvių kalbos egzamino reikalavimų sugriežtinimo ir kitus klausimus.

Po susitikimo su premjeru Sauliumi Skverneliu Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės sutarė sukurti ekspertų grupę, kuri iki 2018 metų pabaigos parengs gaires tautinių mažumų švietimo klausimams spręsti.

Į 77 Lietuvoje esančias lenkų tautinės mažumos mokyklas šiemet įžengs per 11 tūkst. mokinių. Į susitikimą su Lenkijos švietimo ministre atvykę lenkiškų mokyklų vadovai yra susirūpinę mokinių ugdymu, ypač valstybinės lietuvių kalbos mokymu.

Esą mokinių lietuvių kalbos žinios nuolat prastėja – 2018 metais daugiau kaip 23 procentai iš visų valstybinį egzaminą laikiusiųjų, jo neišlaikė.

Vilniaus A. Mickevičiaus licėjaus direktorius Česlavas Davidovičius teigia, kad pradinėse mokyklose per mažai laiko skiriama lietuvių kalbos mokymui. Į mokyklas ateinantys vaikai dažnai gyvena ne lietuviškai kalbančioje aplinkoje, tačiau yra priversti iš karto mokytis iš lietuviškų vadovėlių. Direktorius išskiria, kad reikia keisti mokymo metodiką ir vadovėlius.

Lietuvos ir Lenkijos švietimo ministrės sutarė, kad iki metų pabaigos ekspertų grupė parengs gaires tautinių mažumų švietimo klausimams spręsti.

Plačiau apie tai – Virginijos Motiejūnienės reportaže.