Lietuvoje

2018.08.13 22:49

Biržų rajone uždaromi medicinos punktai

Biržų rajono Šukionių kaime panaikintas medicinos punktas, kurio  renovacijai naudotos europines ir savivaldybes lėšos. Rajono  pirminės medicinos priežiūros centro vadovai teisinasi lėšų stygiumi ir tvirtina, kad gyventojai be medicinos paslaugų neliks.

Šukionyse – beveik 300 gyventojų. Bendruomenės pirmininkė Rita Bieliakienė sako, kad kreipėsi į visas institucijas, prašė vietos politikų, bet veltui. Jau nebėra mokyklos, pašto, biblioteka dirba tik pusdienį per savaitę.

„Netenkam gal ir pasitikėjimo savimi, nes  vyresnio amžiaus žmonėms reikalingos tos paslaugos, ir jos nėra taip lengvai pasiekiamos. Mes dar laukiame kelio asfaltavimo“, – kalbėjo Šukionių bendruomenės pirmininkė R. Bieliakienė.

Šukionių medicinos punktas europinėmis ir Biržų savivaldybės lėšomis kartu su dar 9 medicinos punktais rajone renovuotas prieš dešimtmetį. 4 iš 10 renovuotų jau panaikinti.

„Tai darome ne iš gero gyvenimo – tokia demografinė situacija. Mažėja gyventojų skaičius, mes irgi turim išlaikyti savo struktūrą poliklinikoje, turime mokėti atlyginimus gydytojams, specialistams. Mes irgi skaičiuojame, kaip mums išgyventi“, – sakė Biržų pirminės sveikatos priežiūros centro direktorius Leonidas Sologubovas.

Direktorius teigia, kad uždarydami punktus jie vadovavosi prieš 22 metus patvirtinta norma, kad punktas turi aptarnauti nuo 800 iki 1,5 tūkst. gyventojų. Meras sako, kad savivaldybė negali jų dotuoti.

„Mums svarbiausia  tai, kad paslaugų nemažėtų pačiuose Biržuose. Jeigu mes išsitaškysim po kiekvieną kaimą, tai galų gale ir kaimuose  nebus medicinos punktų, ir Biržuose“, – kalbėjo Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas.

Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė Edita Bishop tikina, kad medicinos paslaugų pertvarka – savivaldybės reikalas.

Plačiau apie tai – Zinaidos Paškevičienės ir Edvardo Špoko reportaže.