Naujienų srautas

Lietuvoje2018.08.13 12:51

Orai: iš pietų vėl plūstelės karščio banga

LRT RADIJAS, LRT.lt 2018.08.13 12:51

Pirmadienį virš Lietuvos kaupsis lietaus debesys, tačiau jau antradienį iš pietų vėl plūstelės karščio banga, lydima perkūnijos ir dar gausesnių kritulių, LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Pirmadienį virš Lietuvos kaupsis debesys, daug kur lynos, nebus vėjuota. Pirmoje dienos pusėje pūs pietvakarių, vakarų, o popietę – nepastovios krypties vėjas. Įdienojus temperatūra svyruos apie 20 laipsnių, į pietinį šalies pakraštį plūstelės ir didesnė šiluma – 23–25 laipsniai šilumos.

Antradienio naktį lietus pasitrauks, debesys išsisklaidys, temperatūras svyruos tarp 10–14 laipsnių, pajūryje – 15–16 laipsnių šilumos. Dieną iš pietų vėl plūstelės karščio banga, tačiau dėl didėjančios oro drėgmės ir nepastovumo pradės formuotis ir perkūnijos debesys. Vakariniame šalies pakraštyje gali pradėti lyti ir pirmoje dienos pusėje, čia išliks vėsesnis oras – 21–23 laipsniai šilumos.

Pietų, vidurio Lietuvoje temperatūra šoktels iki 25–28 laipsnių, vietomis ir iki 30 laipsnių karščio. Liūtys ir perkūnijos prasidės popietę arba vėlai vakare, rytinių rajonų tądien gali ir nepasiekti.

Po tvankios dienos su lietumi ir perkūnija, trečiadienį, Žolinių naktį, orai jau bus gaivesni. Dieną pūs vakarų vėjas, kartais sulauksime trumpo lietaus, dienos temperatūra sieks apie 21–24 laipsnius šilumos.

Ketvirtadienį ir penktadienį sulauksime palankesnių orų poilsiaujantiems: gausesnio lietaus nenumatoma, bus gana saulėta ir ramu. Dienomis temperatūra pakils iki 22–25 laipsnių šilumos. Savaitgalį vietomis formuosis lietaus debesys, kai kur su perkūnija. Bus gana šilta, temperatūra vietomis gali siekti ir 27 laipsnius karščio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi