Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.19 22:35

Lietuvių kalbos besimokantis amerikietis: lietuviai yra truputį egzotiški

Lietuvių kalba dažnai apibūdinama kaip itin turtinga, o kartu – ir labai sudėtinga, bet kasmet lietuviškai prabyla dešimtys vos kelias savaites pasimokiusių užsieniečių. Vis daugiau jų pritraukia universitetuose vasarą vykstantys lietuvių kalbos ir kultūros kursai. Bene seniausiai tokias paskaitas rengiančiame Vilniaus universitete pažinti Lietuvą ir prabilti jos kalba šiemet bando piliečiai iš 27 šalių.

Prancūzijoje gyvenantis ir dėstytoju dirbantis amerikietis Michaelis O`Connoras Lietuvoje vieši jau penktą kartą ir sako esąs didelis mūsų šalies gerbėjas bei neoficialus ambasadorius. Jam patinka ir šalis, ir žmonės, todėl šį kartą nutarė ne tik paviešėti ir papramogauti, bet ir pasimokyti, o lietuvių kalbos ir kultūros kursai užsieniečiams Vilniaus universitete jam tiko tobulai.

„Man patinka žmonės ir šalis. Manau, kad lietuviai yra truputį egzotiški ir aš žinau, kad jie patys galvoja, jog nėra egzotiški, yra neįdomūs. Aš esu dėstytojas Prancūzijoje, man nepatinka kalbėti tik angliškai. Man atrodo, kad (kalbėti – LRT.lt) lietuviškai yra raktas, kultūros ir mentaliteto raktas“, – aiškina M. O`Connoras.

Vilniaus universiteto Lituanistikos katedra tokius kursus rengia jau 18 kartą. Tiesa, panašūs vyko ir sovietmečiu, tačiau anuomet atvykti galėjo vos vienas kitas Amerikos lietuvis. Kursų vadovė sako, kad dabar lengviau išvardyti, iš kokių šalių studentai neatvyksta – šiemet lietuvių kalbos ir kultūros mokosi 93 žmonės iš Australijos, Brazilijos, Indonezijos, Naujosios Zelandijos ir daugybės kitų – iš viso 27 valstybių atstovai.

„Aš esu iš Amerikos, bet dabar gyvenu čia, Panevėžyje, ir aš neturiu daug laiko išmokti tos (kalbos – LRT.lt). Galimybė čia, universitete, yra labai svarbi, man labai malonu. (...) Visur yra daug lietuvių, todėl svarbu, kad kalbėtume gražiai ir taisyklingai“, – mano kursų lankytoja sesuo Constancy Powell.

Daugiau kursų dalyvių įspūdžių – Giedrės Baltrušytės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi