Naujienų srautas

Lietuvoje2018.07.18 17:46

Teismas: R. M. Račkauskas lieka nušalintas nuo pareigų

LRT RADIJAS, LRT.lt, ELTA 2018.07.18 17:46

Panevėžio apygardos teismo sprendimu, Rytis Mykolas Račkauskas lieka nušalintas nuo Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigų trims mėnesiams. Trečiadienį apygardos teismas paliko galioti Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų nutartį, kuria Panevėžio merui R. M. Račkauskui skirta kardomoji priemonė – nušalinimas nuo pareigų.

Praėjusį mėnesį R. M. Račkauskas nušalintas mėnesiui įtariant jį prekyba poveikiu bei piktnaudžiavimu tarnyba. Politikui uždrausta lankytis savivaldybės pastate.

Specialiųjų tyrimų tarnyba įtaria, kad Panevėžio savivaldybėje buvo duodami neteisėti nurodymai tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus. R. M. Račkauskas įtarimus atmeta ir vadina tai politinių oponentų puolimu.

R. M. Račkauskas yra įtariamas dviejų sunkių ir dviejų apysunkių nusikaltimų valstybės tarnybai ir viešiesiems interesams padarymu.

Atmesdamas mero skundą, teismas pažymėjo, kad teismui pateiktoje ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra pakankamai informacijos, kuri leidžia manyti, kad R. M. Račkauskas galėjo padaryti jam inkriminuojamas nusikalstamas veikas.

Kadangi R. M. Račkauskas įtariamas padaręs korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas vykdydamas būtent darbinę veiklą – eidamas Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigas ir turėdamas tarnybinę įtaką kitiems asmenims, teismo įsitikinimu, jis gali daryti įtaką jau apklaustiems ir dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ar įmonių darbuotojams, siekti suderinti parodymus, paslėpti tyrimui reikšmės turinčius daiktus ar dokumentus, tęsti pradėtas galimai nusikalstamas veikas.

Teismas nurodė, kad ikiteisminis tyrimas dėl nusikalstamų veikų pradėtas visai neseniai – gegužės 31 d., šiuo metu aktyviai vykdomi ikiteisminio tyrimo veiksmai – renkami duomenys, tyrimas yra didelės apimties, jo metu gali paaiškėti naujų aplinkybių, proceso dalyviais gali tapti ir daugiau tyrėjams iki šiol nenustatytų asmenų, todėl vien tik uždraudimas merui bendrauti su tam tikrais asmenimis, įeinantis į kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti turinį, gali ir neužtikrinti greito bei išsamaus veikų išaiškinimo.

Todėl, teismo manymu, R. M. Račkauskui skirtas nušalimas nuo pareigų nėra perteklinė procesinė prievartos priemonė, ir prokurorų paskirtos vienintelės kardomosios priemonės – rašytinio pasižadėjimo neišvykti šioje bylos tyrimo stadijoje nepakanka.

Teismas taip pat pažymėjo, kad siekis ištirti nusikalstamas veikas, kurias galimai padarė asmuo, einantis mero pareigas, taip pat atitinka viešąjį interesą ir nusveria įtariamojo R. M. Račkausko siekį tęsti einamas pareigas.

Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

R. M. Račkauskas: pareikšti kaltinimai ir teismo sprendimas yra politiškai motyvuoti

Komentuodamas teismo sprendimą atmesti jo skundą dėl nušalinimo nuo pareigų, R. M. Račkauskas sakė, kad jam didžiausią susirūpinimą kelia tai, kad jis būdamas nušalintas negalės dirbti miesto labui.

Iš pareigų nušalintas Panevėžio meras Eltai teigė, kad jam pareikšti kaltinimai ir trečiadienį priimtas teismo sprendimas yra politiškai motyvuoti. Pasak R. M. Račkausko, jo patraukimu nuo mero posto yra suinteresuotos politinės partijos, siekiančios perimti Panevėžio miesto valdymą. R. M. Račkauskas tarp tokių jėgų išskyrė konservatorius, socialdemokratus, Seimo narį Povilą Urbšį.

BNS nuotr.

„Viešo intereso sąskaita eilinį kartą žaidžiami politiniai žaidimai be taisyklių, kurių vienintelis tikslas – valdžia, ir kyla klausimas – kokia tokių žaidimų kaina miestui. Vos prasideda konkretūs ir pozityvūs poslinkiai, konkretūs darbai, gaivinant ir atnaujinant miestą bei jo infrastruktūrą, iš karto pradedama kenkti. Ar galima su tokia kaina taikstytis – turėtų atsakyti kiekvienas panevėžietis“, – Eltai sakė R. M. Račkauskas, pabrėždamas, kad jam nenaudingi sprendimai yra susiję su artėjančiais rinkimais.

Politikas laikėsi savo ir tvirtino, kad jo nušalinimas trims mėnesiams yra perteklinė priemonė.

Anot jo, už tokio sprendimo taip pat stūkso politinis interesas – siekiant paralyžiuoti savivaldybės pastangas realizuoti svarbiausius miesto atsinaujinimo projektus.

Pasak R. M. Račkausko, jį nušalinus iš mero pareigų itin suaktyvėjo trukdžiai jam valdant miestą pradėtiems darbams.

„Pati didžiausia nušalinimo problema yra ta, kad man uždraudžiama dirbti miestiečių labui“, – apibendrino politikas.

„Iš laivo pašalinus vairininką, tai turbūt didžiausia tikimybė, kad laivas neatplauks kur reikia, kada reikia, o gal iš vis neatplauks“, – sakė R. M. Račkauskas ir pabrėžė, kad lauks, kol pasibaigs draudimas jam eiti mero pareigas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi