Lietuvoje

2018.05.11 13:38

Sostinėje tvarką stebės daugiau nei 100 kamerų: fiksuos pažeidimus tabore ir centre

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.05.11 13:38

Sostinės savivaldybė kartu su miesto policija įdiegė naują miesto stebėjimo sistemą su daugiau kaip 100 kamerų. Vilniaus Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Saulius Gagas sako, kad tai palengvins išaiškinti ne tik viešosios tvarkos pažeidimus, bet ir kriminalius nusikaltimus.

„Gruodžio mėnesį Vilniaus mieste mes turėjo tik 5 veikiančias kameras, t. y. praktiškai nieko. Dabar turime daugiau nei 100 kamerų, kurios stebi ne tik centrą, bet ir taborą, dalis jų yra miegamuosiuose rajonuose.

Šios kameros buvo įdiegtos atsižvelgiant į policijos informaciją, sudarytą žemėlapį, „juodąsias dėmes“, eilę metų fiksuojamus pažeidimus“, – LRT RADIJUI sako Vyriausiojo policijos komisariato viršininkas S. Gagas.

Vilniaus apskrities vyriausiame policijos komisariate įrengtame stebėjimo pulte pareigūnai matys pagrindines miesto viešąsias erdves bei gatves ir tai leis policijai efektyviai ir greitai išaiškinti įvairius pažeidimus bei nusikaltimus realiuoju laiku.

Kaip praneša Vilniaus savivaldybė, sumontuotos kameros turi 30 kartų optinį priartinimą, o jas valdanti programinė įranga suderinama su visų žinomų kamerų gamintojų standartais,  taigi tai palengvins ir supaprastins tolesnę vaizdo stebėjimo sistemos plėtrą. 

Kamerų žemėlapis viešai skelbiamas čia.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2020.08.13 15:39

Nausėdos planas dėl krizės suvaldymo pristatytas Baltarusijai, laukiama reakcijos papildyta Nausėdos komentaru; atnaujinta 16.37

16