Lietuvoje

2018.02.21 11:12

G. Landsbergis siūlo Seimo komisijos LRT veiklai ištirti pirmininką keisti R. Karbauskiu

ELTA2018.02.21 11:12

Valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui paprašius, kad Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF) įvertintų, ar VšĮ „Pirmoji kava“ ir UAB „TV Play“ sandoriai panaudojant ES lėšas atitinka ES finansavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas taisykles, šiuo žingsniu suabejojo Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis.

Jis kreipėsi į Seimo Pirmininką Viktorą Pranckietį, išreikšdamas abejonių, ar valdančioji dauguma ir toliau pasitiki Laikinąja tyrimo komisija Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) valdymo, finansinės ir ūkinės veiklos parlamentiniam tyrimui atlikti.

„Sudarydamas šią laikinąją komisiją Seimas nurodė jai ištirti įvairius klausimus, taip pat ir susijusius su prodiuserinių įmonių paslaugų įsigijimu. Taigi šiai komisijai suteikti visi įgaliojimai kreiptis į nacionalines ir europines institucijas, todėl jos nariai turėtų nuspręsti, kur kreiptis ir kokių duomenų paprašyti, – pažymėjo G. Landsbergis. – Tačiau didžiausios Seimo frakcijos seniūno kreipimąsi į europines institucijas galima traktuoti kaip bandymą veikti lygiagrečiai komisijai, dubliuoti ar trukdyti komisijos darbui.“

Toks valdančiosios partijos frakcijos seniūno veiksmas G. Landsbergiui kelia klausimą, ar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, veikdama per Seimo frakcijos seniūną, tokiu būdu nereiškia nepasitikėjimo komisijos darbu bei komisijos pirmininku. Kodėl nepasitikima komisija, kuri savo veiklai turi Seimo suteiktus įgaliojimus? Taip pat kyla klausimas, ar komisija ir jos pirmininkas vis dar turi Seimo daugumos pasitikėjimą?

TS-LKD frakcijos seniūnas Seimo Pirmininką kviečia apsvarstyti, kaip būtų galima sugrąžinti pasitikėjimą komisija užtikrinant, kad R. Karbauskis savo veiksmais nedarytų įtakos ir netrukdytų komisijos darbui.

„Jei užkirsti kelio R. Karbauskio politinėms intrigoms nepavyktų, kviesčiau įvertinti galimybę registruoti Seimo nutarimo projektą, kuriuo dabartinis laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas būtų keičiamas R. Karbauskiu“, – apibendrino G. Landsbergis.

Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis kreipėsi į Europos kovos su sukčiavimu tarnybą (OLAF), kad ši įvertintų, ar VšĮ „Pirmoji kava“ ir UAB „TV Play“ sandoriai panaudojant ES lėšas atitinka ES finansavimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatytas taisykles, primena ELTA.

OLAF tiria ES biudžetui kenkiančio sukčiavimo, korupcijos ir sunkių pažeidimų ES institucijose atvejus ir formuoja Europos Komisijos kovos su sukčiavimu politiką. Į šios tarnybos akiratį patenka įvairūs nusižengimai – nuo lėšų grobstymo, apgaulingų reikalavimų iki viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.