Naujienų srautas

Lietuvoje2023.07.07 22:03

Urbonaitė apie skambias prezidento metaforas: tai liapsusai, kurių niekaip negali atsikratyti

00:00
|
00:00
00:00

„Neplakime savęs, kad truputį dar nusprendėme lūpas pasidažyti prieš pat renginį“, – prieš NATO viršūnių susitikimą Vilniuje „Litexpo“ aplankęs pareiškė prezidentas Gitanas Nausėda. Mykolo Romerio universiteto (MRU) politologė Rima Urbonaitė LRT TELEVIZIJAI teigia, kad panašių skambių frazių prezidentas „niekaip negali atsikratyti“. 

Šią savaitę G. Nausėda, kalbėdamas apie NATO viršūnių susitikimą, taip pat tvirtino, kad nėra neikam pažadėjęs, kad elgsis „pagal numatytas gero etiketo taisykles“.

„Šita savaitė prezidentui yra ypač nesėkminga, kalbant apie visas metaforas. <...> Taip pat matėme prezidento pareiškimus irgi dėl NATO, jog jis niekam nėra pažadėjęs, kad laikysis tam tikro etiketo, gražaus elgesio taisyklių. Tai aš nežinau, ar čia mes dabar turėsime blogiuką prezidentą, ar kas čia yra“, – ironiškai LRT TELEVIZIJOS laidai „Laba diena, Lietuva“ komentuoja politologė.

Urbonaitė apie Nausėdos komunikaciją dėl NATO viršūnių susitikimo: ši savaitė prezidentui itin nesėkminga

R. Urbonaitė teigia – tokie G. Nausėdos pasisakymai yra liapsusai, kurių prezidentas negali atsikratyti.

„Pasakysiu labai paprastai ir liaudiškai – [tai yra] liapsusai, kurių prezidentas niekaip negali atsikratyti ir tos metaforos tampa tam tikru folkloru“, – teigia ji.

Kita vertus, politologė nurodo, kad aptariamas Vilniaus pasiruošimas NATO susitikimui yra tikslingas.

„Ar tikrai mums tas „lūpas reikia ryškiai dažytis“, ar tikrai mes turime bandyti atrodyti geresni, nei esame?“ – klausia R. Urbonaitė.

Visuomenėje diskusijos ypač kilo, kai paaiškėjo, kad vykstant didžiajam politiniam renginiui sostinės gatvėse kursuos mažiau senųjų, dar Čekoslovakijoje pagamintų „Škoda“ troleibusų. Pašnekovės vertinimu, pirmiausia turėtų būti gėda vežioti vilniečius tokiais troleibusais, o ne nerimauti dėl pasaulio lyderių, kurie, ji pabrėžia, „atvažiuoja čia su tam tikrais politiniais tikslais“, nuomonės.

„Tikrai ne visada paslėpimas kažko reiškia, kad viskas bus išspręsta, tuo labiau, kad, nepykite, bet prisiminkime paprastą faktą – faktiškai visų šitų šalių atstovybes mes turime čia, Vilniuje, ir dirba tų valstybių diplomatai, ambasadoriai, kurie čia būna kiekvieną dieną ir tuos troleibusus mato“, – akcentuoja R. Urbonaitė.

LRT.lt primena, kad Vilniuje liepos 11–12 dienomis vyks NATO viršūnių susitikimas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi