Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.25 13:32

Ant seklumos užplaukusio laivo padėtį vertins sraigtasparniu į jį patekę konsultantai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2017.12.25 13:32

Klaipėdos jūrų uostas pranešė, kad pirmadienį turėtų atvykti ant seklumos užplaukusio laivo savininko bei vilkikų kompanijos atstovai. Jie spręs, kokių veiksmų imtis. Bandymas patekti į Klaipėdoje ant seklumos sekmadienį užplaukusį Kipro laivą pirmadienio rytą nepavyko dėl stipraus bangavimo, todėl į orą bus keliamas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis.

Apžiūros metu buvo fiksuota korpuso deformacija. Dėl  blogėjančių oro sąlygų didėja tikimybė, kad laivo korpusas toliau deformuosis, todėl gali įvykti laive esančių naftos produktų išsiliejimas į aplinką, rašoma KAM pranešime žiniasklaidai.

Su Kipro vėliava plaukiojantis laivas ant seklumos su 20 žmonių įgula užplaukė ties Antrąja Melnrage sekmadienį paryčiais. Tą naktį vėjo stiprumas gūsiais siekė iki 28 m/s sekmadienio paryčiais dėl stiprios audros.

Pirminė incidento priežastis – laivo pagrindinio variklio gedimas.

Ant seklumos užplaukusio laivo „Ocean Crown“ savininko bei vilkikų kompanijos atstovai, kaip jau pranešta, pirmadienį rinkosi įvertinti situaciją, svarstyti, kaip laivą nutempti nuo seklumos, pateikti gelbėjimo planą.

Tačiau kateriu prie laivo „Ocean Crown“ atplukdyti laivo savininko bei vilkikų kompanijos atstovai patekti į ant seklumos užplaukusį laivą negalėjo dėl stipraus bangavimo. Dėl mūšos bangos aukštis prie laivo siekė apie 4 metrus. Priimtas sprendimas patekti į laivą iš oro – iš Nemirsetos bus pakeltas Karinių oro pajėgų sraigtasparnis. Laivo savininko bei vilkikų kompanijos atstovai ir konsultantai turi įvertinti laivo būklę ir įvertinti, kaip nutempti laivą nuo seklumos.

Turimomis orų prognozėmis, pajūryje popiet vėl ims stiprėti vėjas – gūsiais gali iki 15–20 m/s, o vakare gali sustiprėti ir iki 22 m/s.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi