Lietuvoje

2017.12.11 22:15

Smurtavimu kaltinama auklėtoja tebedirba su vaikais

Kauno pareigūnai toliau aiškinasi ar lopšelio-darželio „Šnekutis“ auklėtoja smurtavo prieš mažamečius auklėtinius. Kilus įtarimų, išsiaiškinti, ar prieš vaikus nėra fiziškai ir psichologiškai smurtaujama, ėmėsi 9 vaikų tėvai. Kol vyksta tyrimas, miesto administracijos vadovai sakė auklėtoją reikalaujantys nušalinti nuo darbo su vaikais, bet jų nepaisoma – auklėtojai ir toliau patikima mažamečių priežiūra.

Kol atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo fizinio ir psichologinio smurto prieš mažamečius lopšelio-darželio „Šnekutis“ auklėtinius, Kauno miesto savivaldybės administracijos vadovai dar praeitą mėnesį tikino besiimsiantys priemonių, kad auklėtoja būtų nušalinta nuo darbo su vaikais.

Tėvai skundžiasi, jog auklėtoja tebedirba, neva, jai laikinai patikėta trimečių priežiūra. Darželio direktorė esą tėvų prašė supratingumo – susirgo auklėtojos, nėra kam dirbti.

Tėvai pasakoja, kad darželio direktorė jiems priekaištavo, kodėl šie atsakingoms institucijoms pranešę apie su mažamečiais tebedirbančią galbūt smurtavusią auklėtoją. Įstaigos vadovė padėties komentuoti nepanoro.

Ikiteisminis tyrimas dėl galimo smurto šiame darželyje tebevyksta, įtarimai kol kas niekam nepareikšti. Pasitvirtinus įtarimams dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo mažamečiui auklėtojai už grėstų bauda, areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Plačiau apie tai – Loretos Mačiulienės ir Jevgenijaus Bardausko reportaže.