Lietuvoje

2017.12.01 23:19

Bus vėl vertinamas Lukiškių aikštės projektas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2017.12.01 23:19

Kultūros paveldo departamentas paskelbęs, kad Vilniaus Lukiškių aikštės vertybė yra lygus reljefas, laukia tikslesnio konkursą laimėjusio memorialo projekto. Paveldosaugininkai baiminasi, kad memorialas pakeis saugomą aikštės reljefą. Autorius sako, kad jo projektas yra skulptūra.

Neslopstant aistroms dėl memorialo Lukiškių aikštėje, Vyriausybės sudaryta komisija nusprendė, kad bus aiškiau, kai konkursą laimėjęs skulptorius Andrius Labašauskas pristatys tikslesnį projektą. Jo laukiama jau kitą savaitę. 

Projekto autoriui pastabas yra išsakiusi konkurso komisija, o Kultūros paveldo departamentas pareiškė, kad pagal dabar galiojančius apribojimus memorialo statyti negalima, nes lygus Lukiškių aikštės reljefas yra vertybė. Nebent Paveldo vertinimo taryba pakeistų sprendimą.

„Kyla abejonių, ar kuriamas sprendinys neprasilenks su vertinimo tarybos patvirtinta vertingąja savybe, tačiau mes kalbame apie piešinį, vizualizacijas, turi būti išgryninta per projektinius pasiūlymus, kurie, beje, bus pateikti statybos įstatymo nustatyta tvarka net ir dar kartą svarstymui su visuomene“, – sako Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Vyriausiasis Vilniaus architektas sako, kad Lukiškių aikštė niekada nebuvo lygi.

„Šiaip aikštė niekada nebuvo plokščia, joje buvo ir atraminės dienutės, buvo ir laiptukai, klausimas yra apie santykį aikštės ploto su ten atsirandančių elementų aukščiu“, – teigia Vilniaus vyriausiasis architektas Mindaugas Pakalnis

Plačiau apie tai – Monikos Petrulienės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.