Naujienų srautas

Lietuvoje2017.12.02 09:24

Vilniuje įžiebta pagrindinė Kalėdų eglė

Vilnius skelbia šventinio laikotarpio pradžią. Šiandien startavo ne tik Kalėdų traukinukas, bet ir įžiebta pagrindinė sostinės eglutė. Ji sužibo balta ir rožine spalvomis.

Kalėdų eglutę įžiebė Vilniaus meras Remigijus Šimašius su šeima.

Kaip skelbia Vilniaus moiesto savivaldybė, kad 27 metrų aukščio Vilniaus eglutė suformuota iš 70 tūkst. lempučių, o jai panaudota beveik 900 žaidliukų. Bendras kompozicijos plotas 2500 kv. m.

Dar neprasidėjus pagrindinės miesto eglės įžiebimo renginiui sostinės Katedros aikštėje būriavosi minios žmonių.

Renginį, kurį vedė Marijonas Mikutavičius ir Indrė Kavaliauskaitė, 19 val. pradėjo Kalėdų senelis iš Laplandijos. Jam M. Mikutavičius įteikė laišką nuo Lietuvos vaikų ir paskelbė renginį atidarytu.

Iškart po to scenoje skambėjo „X Faktoriaus“ atlikėjų Iglės, „Original Copy“, „Only Once“, „Golden Age“, „Zeta Beat“ dainos

Renginyje budinčių policijos pareigūnų teigimu, į Katedros aikštę susirinko mažiausiai 12 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

DELFI primena, kad šiandien Vilniuje pradėjo kursuoti ir Kalėdinis traukinukas. Į pirmąją jo kelionę šiais metais pakvietė Dakaro lenktynininkas Antanas Juknevičius, kuris ir apsuko startinį raudonojo traukinuko ratą aplink sostinės senamiestį.

Šventinio laikotarpio pradžia paskelbta ir Panevėžyje, Nidoje– įžiebtos miesto eglės. Druskininkuose sužibo tradicinis Kalėdinių eglučių parkas. Iš viso jų – 42. Jos  iš metalo, plastiko, medžio, kitokių medžiagų. Rytoj Druskininkai įžiebs pagrindinę miesto eglę.

Svarbiausios eglės iškilmingai rytoj nušvis ir Kaune, Klaipėdoje, keliuose kituose miestuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi