Lietuvoje

2017.11.24 06:51

Pulkininkas leitenantas E. Lastauskas: esu sužavėtas jaunąja karta

„Jaunos kartos užsidegimas nepalieka abejingų“, – sako Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotojo pėstininkų bataliono vadas plk. ltn. Eugenijus Lastauskas, kalbėdamas apie jaunuolius, savanoriškai nusprendusius tarnauti Lietuvos kariuomenėje. Kariškio teigimu, nors savanoriškai karo tarnybą pradėję žmonės gauna daug asmeninės naudos, jiems itin svarbus ir visuomenės palaikymas – būtent tai yra paskata negailėti jėgų ir net gyvybės tėvynės labui.

„Kiekvienas Lietuvos karys duoda priesaiką, kurioje yra tokie žodžiai: negailėdamas jėgų ir gyvybės ginti Lietuvos valstybę, jos laisvę ir nepriklausomybę. Ta priesaika kalba apie aukščiausio laipsnio pasiaukojimą – karys aukos viską vardan visų Lietuvos žmonių, kuriuos myli ir gerbia. Tam pasiaukojimui labai svarbu, kad žmonės jį suprastų ir įvertintų. Tada ir aukojimasis įgauna didesnę prasmę. Iš tiesų labai mylime savo valstybę ir Lietuvos žmones“, – tvirtina LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“ svečiavęsis E. Lastauskas.

Karininkas džiaugiasi, jog tarnybos atlikti atvyksta net užsienyje gyvenantys jaunuoliai. „Esu sužavėtas jaunąja karta, jos motyvacija, laisve ir pasiryžimu. Pavyzdžiui, vienas vyrukas yra baigęs Saragosos universitetą, ispanų kalbą. Baigęs visus darbus atvažiavo į Lietuvą atlikti tarnybos. Kitas vyrukas, kurį kalbinau, atvyko iš Šiaurės Floridos, dar vienas – iš Olandijos. Du vyrai atvyko tarnauti net nemokėdami lietuviškai. Jaunos kartos užsidegimas nepalieka abejingų. Turime fantastišką kartą, fantastiškus jaunus žmones ir labai daug vilties“, – įsitikinęs E. Lastauskas.

Kariškis nori nuraminti visas mamas, išleidžiančias savo vaikus tarnauti – jo žodžiais, kariuomenės profesionalams nėra brangesnio dalyko nei jūsų sūnūs ir dukros. „Mes viską darome, kad jie būtų saugūs, tinkamai prižiūrimi, gautų įgūdžius ir, atlikę tarnybą, išeitų daug geresni piliečiai, žmonės, ne tik kariai“, – pažymi jis.

Profesionalo teigimu, karinė tarnyba jaunimui turi daugybę privalumų – lavina įgūdžius ir skatina asmenybės vystymąsi. „Pirmiausia tarnyba jaunam žmogui suteikia prasmę. Kaip sakė vienas psichologas, prasmė gyventi yra labai tampriai susijusi su tikslo, už ką gali numirti, turėjimu. Kariuomenė kiekvienam žmogui duoda tikslą, tą laimės žiburį. Jaunas žmogus gali prisidėti prie visuomenės saugojimo. Ir [pabuvę kariuomenėje] dauguma pirmą kartą sau pasako, kad gyvenimas nėra tik apie juos pačius.

Taip pat kariuomenė duoda puikius socializacijos įgūdžius, ypač šiuolaikinei interneto kartai, kuriai dažnai realų bendravimą atstoja virtualus. Čia nori nenori turi bendrauti su daugybe žmonių, turinčių skirtingų patirčių. Ir kas svarbiausia, visa tai pasmerkta sėkmei“, – tvirtina kariškis.

Plačiau – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Beatos virtuvė“.