captcha

Jūsų klausimas priimtas

Studijas užsienyje baigęs lietuvis: emigrantai neprisipažįsta sunkiai dirbantys

„Mano istorija prasidėjo prieš šešerius metus, kai baigęs bakalauro studijas išvykau studijuoti į Daniją. Tuo metu man atrodė, kad viskas bus rožėmis klota, nes daugybė lietuvių išvyksta į užsienį ir yra daug sėkmės istorijų. Tačiau nebuvo viskas rožėmis klota, kaip įsivaizdavau“, – nelengvą kelia sėkmės link prisimena verslininkas Tomas Medeckis.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Danijoje finansų magistro studijas pasirinkusio T. Medeckio teigimu, dažnai kelis darbus užsienyje dirbantys lietuviai, grįžę į Lietuvą, nelengvą gyvenimą užsienyje spalvina šviesiomis spalvomis.

„Daugelis lietuvių į užsienio šalis atvyksta tikėdamiesi puikios ateities. Daugelis iš jų dirba sunkius darbus ar po kelis darbus, kad galėtų išgyventi. Gyvena mažuose 12–15 kv. metrų kambariuose po kelis žmones ir grįžę į Lietuvą pasakoja, kad viskas yra nuostabu. Tačiau lietuviai taip apgauna ne tik kitus, bet ir save“, – sako T. Medeckis.

Nors T. Medeckis nebuvo ekonominis emigrantas, tačiau studijuodamas užsienyje kartu ir sunkiai dirbo, kad galėtų susimokėti už būstą bei maistą. Tad jam emigranto duona nesvetima. Visgi lietuvis prisipažįsta, kad studijuodamas užsienyje norėjo pasisemti tarptautinės patirties ir visada planavo šias žinias pritaikyti Lietuvoje.

„Gyvenimas užsienyje padėjo sugeneruoti pirmąją verslo idėją“, – pasakoja į Lietuvą grįžęs verslininkas.

Išsamiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...