Lietuvoje

2017.02.10 20:15

Gripo epidemiją atšaukė Širvintos, paskelbė Mažeikiai

BNS2017.02.10 20:15

Gripo epidemija šiuo metu paskelbta 22 iš 60 savivaldybių. Ketvirtadienį ji atšaukta Širvintų rajone ir paskelbta Mažeikių rajone.

Šią savaitę epidemiją taip pat atšaukė Švenčionių rajono savivaldybė. Ji lieka paskelbta Kauno miesto, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto, Visagino, Marijampolės, Rietavo, Kazlų Rūdos savivaldybėse, taip pat Šilutės, Akmenės, Ukmergės, Raseinių, Lazdijų, Jonavos, Varėnos, Prienų, Zarasų, Kėdainių, Šalčininkų, Radviliškio, Šilalės rajonų savivaldybėse.

Sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Gripo epidemiją skelbia savivaldybės. Spręsdamos, ar skelbti epidemiją, jos taip pat atsižvelgia į atitinkamus administracinei teritorijai būdingus neepideminio laikotarpio sergamumo rodiklius, sergamumo dinamiką ir kitus ypatumus.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje praėjusią savaitę buvo mažesnis nei ankstesnę savaitę. Sausio 30 dieną – vasario 5 dienomis sergamumas peršalimo ligomis šalyje siekė 127,6 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o savaite anksčiau – 135,5 atvejo 10 tūkst. gyventojų.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 163 asmenys, iš jų 13 gydyti Intensyviosios terapijos skyriuje.

Per 2016–2017 metų sezoną registruoti trys mirties nuo gripo atvejai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.