Lietuvoje

2016.12.30 19:49

Rukloje gyvenantiems pabėgėliams – ekskursija po Vilnių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.30 19:49

Dalis Rukloje gyvenančių pabėgėlių penktadienį pirmą kartą pamatė Vilnių. Į sostinę juos atvežę savanoriai sako, kad nori jiems parodyti jiems kitokią Lietuvą, nei jie mato pro Ruklos pabėgėlių centro langus. Socialinės apsaugos ir darbo ministras pripažįsta, kad pabėgėlių integracijos tvarką reiktų keisti – galbūt juos iškart apgyvendinti savivaldybėse, o ne Rukloje. Esą pabėgėlių priėmimo centre dalis jų ir patys praranda motyvaciją integruotis. 

„Paprastam žmogui iš kaulų ir kraujo reikia labai paprastų dalykų – draugų, darbo, namų. Taip mes bandome užpildyti tą draugų nišą, kurios nėra pabėgėliui tiesiog atvykus į Lietuvą. Į visa tai reikia žiūrėti paprastai – kartais visuomeninės iniciatyvos, visuomeniniais judėjimai padaro daug didesnį darbą nei vyriausybinės“, – pasakoja „Facebook“ puslapio „Jie pasirinko Lietuvą“ įkūrėjas Domas Burkauskas.

Pabėgėlis iš Sirijos Norhudas pasakoja, kad Rukloje nėra galimybių susirasti draugų. 

„Gyvename greta karinės bazės, kitoje pusėje miškas. Tai tarsi viduryje niekur. Nėra galimybių susirasti draugų ar sutikti naujų žmonių. Atvykau čia pirmiausia ieškodamas taikos. Pabėgau nuo karo ir kol kas neturiu daugiau didelių tikslų“, – sako pabėgėlis. 

Plačiau žiūrėkite reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.