Lietuvoje

2016.12.11 22:11

Ž. Pinskuvienei tapus Darbo partijos pirmininke, V. Gapšys ir V. Mazuronis palieka partiją

Liepa Želnienė, 15min.lt2016.12.11 22:11

Po to, kai sekmadienį Darbo partijos pirmininke Kėdainiuose išrinkta Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, laikinai partijai vadovavęs Vytautas Gapšys ir žemės ūkio viceministras „darbietis“ Saulius Jakimavičius traukiasi iš partijos. Buvęs partijos pirmininkas, europarlamentaras Valentinas Mazuronis iš partijos dar neišeina, bet stabdo narystę joje.

„Nesakau sudie, sakau – iki pasimatymo, bet nuo šiandien man su Darbo partija ne pakeliui“, – socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje parašė S. Jakimavičius.

Apie pasitraukimą iš partijos socialiniame tinkle pranešė ir laikinai partijai vadovavęs V. Gapšys.

„Ačiū visiems, kurie daugelį metų mane palaikė, bet po partijos pirmininko rinkimų neturiu kito pasirinkimo ir turiu palikti partiją. Negaliu leisti, kad Ž. Pinskuvienė manimi prisidengtų savo politiniuose keliuose. Linkiu visiems sėkmės ir politinių aukštumų ateityje“, – rašė V. Gapšys.

V. Mazuronis: nesutampa vidinės bangos

Dvejus metus Darbo partijai vadovavęs ir tik po nesėkmingų Seimo rinkimų atsistatydinęs europarlamentaras V. Mazuronis 15min patvirtino ketinantis stabdyti narystę Darbo partijoje, mat, kaip jis sako, su Ž. Pinskuviene jam nepakeliui.

„Aš iš tikrųjų manau sustabdyti savo narystę partijoje. Manau, kad vidinės bangos mano ir naujai išrinktos pirmininkės vargu, ar sutampa“, – sekmadienio vakarą 15min sakė V. Mazuronis.

Pasak jo, didelio skirtumo tarp išėjimo iš partijos ir narystės stabdymo nėra.

„Koks skirtumas, ar stabdai, ar išeini? Aš gal lietuvių kalbos gerai nežinau, bet skirtumo didelio nematau, nes ir išėjęs gali sugrįžti ir sustabdęs. Stabdau – tai reiškia, kad pareiškiu, jog nesieju savęs su ta partija“, – teigė politikas.

V. Mazuronis neslepia, kad narystę stabdyti nutarė dėl naujos partijos pirmininkės.

„Jeigu nematai galimybės dirbti komandoje arba ta komanda, kurią pasirenka rinkimuose partija, tau kelia labai rimtų abejonių, o man ji tokių abejonių kelia, tai tenka daryti sprendimus“, – sakė jis.

P. Čimbaras skundžiasi buvęs išvytas iš suvažiavimo

Darbo partijos pirmininke sekmadienį Kėdainiuose išrinkta Širvintų rajono merė Ž. Pinskuvienė. Dėl šio posto politikė varžėsi su Ukmergės rajono meru Rolandu Janicku.

Praėjusią kadenciją valdančiojoje daugumoje buvusi Darbo partija spalį rinkimuose daugiamandatėje apygardoje neperžengė patekti į Seimą reikalingo 5 proc. balsų barjero, vienmandatėse apygardose mandatus iškovojo du partijos iškelti atstovai: Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras. Jie Seime prisijungė prie Socialdemokratų frakcijos.

Abu Darbo partijos atstovai Seime sako neketinantis trauktis iš partijos. V. Bukauskas sako, kad nauja pirmininkė buvo pasveikinęs plojimais, kaip ir turėjo būti demokratiniu keliu išsirinkus naują vadovą.

P. Čimbaro teigimu, besitraukiantys rodo tik savo silpnybę.

Tačiau vienas iš dviejų Darbo partijos atstovų, patekusių į šios kadencijos Seimą, pripažįsta, kad pats suvažiavimą pirmininko rinkti net negalėjo, nes buvo išvarytas iš suvažiavimo.

„Mus išvijo. Visą Molėtų skyrių. Nežinau nieko, bet mus išvijo. Pasirodo, kažką ne taip padarėm. Atvažiavom į suvažiavimą ir, kur registracija buvo, sako: „jūs nepageidaujami“. Bandžiau aiškintis, bet kažkoks keistas yra partijos Statutas. Mus išvijo“, – piktinosi su kitais septyniais Darbo partijos Molėtų skyriaus nariais iš suvažiavimo buvęs išprašytas P. Čimbaras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt