Lietuvoje

2013.04.13 20:41

Kelio remontui skyrė 10 mln. litų, o autobuso maršrutą panaikino

Savivaldybių taupymas atitolina nuo žmonių reikalingas paslaugas. Atokių Šiaulių apskrities miestelių ir kaimų gyventojams nuo šiol pasiekti Šiaulius problema – nelieka vienintelio autobuso maršruto.  

Savivaldybių taupymas atitolina nuo žmonių reikalingas paslaugas. Atokių Šiaulių apskrities miestelių ir kaimų gyventojams nuo šiol pasiekti Šiaulius problema – nelieka vienintelio autobuso maršruto.

Vėžėjus dotavavusi Šiaulių rajono savivaldybė sutrumpino ir per keletą rajonų nusidriekusius maršrutus. Tačiau jų vadovai neieško sprendimo, kaip bendrais pinigais finansuoti vežėjus, kad nebūtų nuskriausti kaimo žmonės.

Keturias dienas per savaitę važiavusio autobuso Pašvitinys-Šiauliai pasigedo ne tik apie pusę tūkstančio Pašvitinio gyventojų, bet ir kita tiek gyvenančių aplinkiniuose kaimuose. Žmonės sako be šio autobuso likę kaip be rankų ir be kojų: į Šiaulius jie vykdavo pas gydytojus, tvarkyti įvairių reikalų, į mokymo įstaigas patogu buvo važinėti studentams. Prieš keletą metų bemaž už 10 mln. litų sutvarkytu keliu didmiestį pasiekdavo greitai, praneša LRT naujienų laida „Panorama“.

Miestelio seniūnija apie nuo Velykų panaikintą maršrutą sužinojo tik iš gyventojų.

„Iš karto nebuvome informuoti, kad tas maršrutas bus panaikintas. Ėmėmės žygių, rinkome žmonių parašus ir kreipėmės į Pakruojo savivaldybės administraciją“, – sako Pašvitinio seniūnės pavaduotoja Virginija Karbauskienė.

 Pakruojo savivaldybės administracija jau gavo raštą, kurį pasirašė apie 400 nepatenkintų gyventojų ,tačiau greitai padėti be susisiekimo su pasauliu likusiems kaimo žmonėms  nežada.

„Jeigu reikės naujus maršrutus įsteigti, reikalingi tarybos sprendimai, o tarybos sprendimai turės bus apskaičiuoti ir pamatuoti. Jei derybos su kito rajono ir kitų įmonių vadovais, tai sunku pasakyti – mėnesio čia yra mažai“, – sako Pakruojo rajono savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Grigonis.

Panašios problemos užgriuvo ir kitų rajonų atokių gyvenviečių ir kaimų žmones. Pinigus pradėjusi skaičiuoti Šiaulių rajono savivaldybė nutarė nebevežti kitų savivaldybių gyventojų ir sutrumpino dotuojamų autobusų maršrutus iki savo rajono ribos. Todėl nuo Velykų nebevažiuoja patogus autobusas į Šiaulius iš Naujosios Akmenės, Kelmės rajono gyventojams pablogėjo kelionė iš Vaiguvos ir Užvenčio.

Kol besiribojančių savivaldybių administracijų atstovai neprisirengia sėsti prie bendro stalo ir  problemą spręsti kartu, atokių kaimų gyventojai sako, kad panaikinti jiems patogūs maršrutai dar labiau atskyrė kaimą  nuo miesto, kaip ir uždaromos mokyklos, medicinos punktai, kitos į didmiesčius perkeltos ir sunkiai bepasiekiamos būtinos paslaugos.