Lietuvoje

2016.12.08 16:06

Ligoninių priimamuosius užplūdo traumas patyrę pėstieji

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.12.08 16:06

Naktį prasidėjus lijundrai kelių ir šaligatvių dangos tapo slidžios. Vilniuje ir Kaune anksti ryte dėl apledijusių laidų dviem valandoms buvo sutrikęs troleibusų eismas. Vien Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje Skubiosios pagalbos skyriuje iki pietų sulaukta per pusę šimto patyrusių įvairias traumas pacientų, kurie skundėsi paslydę nepabarstytuose šaligatviuose.  

„Situacija artima ekstremaliai, šaligatvių danga yra labai slidi, jau nuo pat šešių ryto pradėjo vežti pacientus mums. Traumos yra įvairios [...]: nuo patempimų, lūžių, išnirimų, sumušimų, raiščių patempimų –  gama gana plati – iki žaizdų ,muštinių. Skaudžiausios traumos yra ilgųjų kaulų lūžiai: šlaunikaulių, blauzdikaulių. Tai tos traumos, kurios reikalauja operacinio gydymo. Tokių pacientų taip pat turime“, – pasakojo RVUL Skubiosios pagalbos skyriaus ortopedas traumatologas Artūras Zubrickas.

„Gatvių tarnyba pradėjo darbą apie trečią valandą nakties ir per šiąnakt buvo išberta 250 tonų druskos ir 250  kv. m smėlio ir druskos mišinio gatvėse. Kiemsargiai pradėjo dirbti 5 val. ryto, bet tikrai dirbo ekstremaliomis sąlygomis, kadangi visur buvo grynas plikledis: jie užberia smėlio, ant jo vėl užlyja ir iš karto šąla. Daugiau mažiau plikledis pradėjo tirpti apie 10 val. [...] Vienu metu visose vietose kiemsargių tiesiog negali būti, nes nėra tokio dirbančių žmonių kiekio“, – aiškino Vilniaus m. savivaldybės Miesto ūkio ir transporto departamento direktorius Virginijus Pauža.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.