Lietuvoje

2021.10.28 11:18

Raskevičius kvietė Nausėdą aptarti Partnerystės įstatymą su pica, tačiau prezidentūra jo siųstos picos nepriėmė ir grąžino ją atgal

atnaujinta 14.17
LRT.lt, ELTA2021.10.28 11:18

Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius ketvirtadienį pakvietė prezidentą Gitaną Nausėdą susitikti su pica ir aptarti Partnerystės įstatymą. Pats politikas teigia, kad jau šiandien išsiuntė picą į prezidentūrą. Vis dėlto, kaip Delfi vėliau patvirtino T. V. Raskevičius, prezidentūra jo siųstos picos nepriėmė ir grąžino ją atgal.

Taip politikas pasielgė po to, kai po LGBT vaiko motinos susitikimo su prezidentu ji teigė, kad prezidentas pasakojo pats aplinkoje pažįstantis LGBT bendruomenei priklausančių asmenų ir su jais kartu valgo picas.

„Aš pats asmeniškai esu ne kartą kvietęs prezidentą susitikti ir aptarti Partnerystės įstatymo projektą. Prezidentas turi noro ir laiko susitikti su moterimi, kuri su šia problema turi tik emocinį ryšį. Prezidentas taip pat turi noro ir laiko susitikti su šiam įstatymui oponuojančiomis grupėmis, tačiau prezidentas neturi nei noro, nei laiko susitikti su Partnerystės įstatymą parengusiais įstatymo leidėjais“, – teigė T. V. Raskevičius.

Politikas sakė, kad prezidentas neteisingai viešojoje erdvėje komentuoja įstatymo turinį.

„Pradedu įtarti, kad prezidentas patologiškai ima vengti atsidurti vienoje patalpoje su homoseksualiu politiku. Galbūt dėl šios priežasties prezidentas taip greitai ir lengvai priėmė LGBT mamos kvietimą, nes tai yra puiki alternatyva nesusitikti tiek su LGBT, tiek su jais atstovaujančiais politikai“, – tikino jis.

T. V. Raskevičius tikino, kad jei prezidentui patogiau kalbėti su pica, jis šį patiekalą šiandien siunčia į prezidentūrą. Jis taip pat ragina ir kitus asmenis, kurie palaiko šią idėją, nusiųsti į prezidentūra picą.

„Tegul tai būna simbolis, kad neužtenka kalbėtis apie mus, o reikia kalbėtis su mumis“, – atkreipė dėmesį politikas.

Kaip vėliau portalui Delfi patvirtino T. V. Raskevičius, prezidentūra jo siųstos picos nepriėmė ir grąžino ją atgal. LRT atsiųstame atsakyme prezidentūra tai argumentuoja tuo, kad kanceliarija laikosi nulinės dovanų politikos.

LRT.lt primena, kad trečiadienį Laisvės partijai priklausantis parlamentaras pabrėžė, kad jeigu šalies vadovas savo nuomonę išsakytų dar prieš pateikiant Partnerystės įstatymą Seimui, tuomet tam tikras nuostatas dar būtų galima pataisyti.

Seimo Žmogaus teisių komiteto (ŽTK) pirmininkui Tomui Vytautui Raskevičiui kol kas nepavyksta suderinti susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda dėl rengiamo Partnerystės įstatymo projekto. Tačiau Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen viliasi, kad politikai dar ras būdų susitarti dėl susitikimo žanro bei formos.

„Seimo pirmininkė mano, kad šie politikai ras būdų susitarti dėl susitikimo žanro bei formos“, – Eltai atsiųstame komentare teigia Seimo pirmininkės atstovė spaudai Ilona Petrovė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt