Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.27 16:31

D. Grybauskaitė po vizito „Carite“: šią organizaciją visada remiu

Preliminariais skaičiavimais, kasmet gatvėje be pajamų ir pastogės atsiduria po kelis tūkstančius jaunų žmonių. Su jais dirba įvairios organizacijos, viena jų – „Caritas“. Prezidentė Dalia Grybauskaitė, apsilankiusi Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ amatų mokymo centre, teigia, kad kiekvienas iš kritinės situacijos ištrauktas ir naują gyvenimą pradėjęs žmogus yra mūsų visų laimėjimas. 

Šiame centre jaunuoliai įdarbinami gaminti žvakių, o po pusmečio jiems jau ieškoma nuolatinės darbo vietos. Kai kurie, pasak „Carito“, atstovų, ne tik įsidarbina, bet pradeda ir studijuoti. Centre iš gatvės ištrauktiems jaunuoliams  1–2 metams suteikiamas laikinas apgyvendinimas, socialinė ir psichologinė pagalba, gydoma nuo priklausomybių.  

„Ekscelenciją mes kvietėme čia sužinoti apie pagalbą, kurią teikiame gatvės jaunuoliams. Tai yra jauni žmonės, 16–25 metų amžiaus, kurie yra „iškritę“ iš formalios švietimo sistemos, kurie augo globos namuose arba rizikos šeimose, kur yra patyrę apleistumą, smurtą, turintys priklausomybių, linkę smurtauti. Tai yra jauni žmonės, su kuriais mes dirbame tam, kad pakeistume jų gyvenimą ir ateitį, nes jei su jais nėra dirbama, jų ateitis miglota“, – pasakojo „Carito“ atstovė Dalia Sakalauskaitė-Babravičė.

„Šią organizaciją visada remiu ir džiaugiuosi, kad ji į savo gretas priima vis daugiau tų žmonių, kuriems reikia pagalbos, ir savanorių.  Čia matėme virtuvėje jauną vyrą iš Italijos, kuris padeda gaminti, tai labai pasidžiaugiau. [...] Tie žmonės, kuriems kiti nesugebėjo padėti, gebėjo atsistoti ant kojų  po sunkių nuokričių ir bėdų gyvenime. Tokios organizacijos labai svarbios ir reikalingos“, – susitikimo metu sakė prezidentė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi