Lietuvoje

2021.10.18 09:51

Skvernelis apie naujai kuriamą partiją: esame tautinių pažiūrų, nacionalinės valstybės šalininkai

atnaujinta 10.03
Modesta Gaučaitė-Znutienė, LRT.lt2021.10.18 09:51

Kiek daugiau nei prieš mėnesį pranešę apie naujos Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ kūrimą, jos nariai pirmadienį pranešė jau nutarę kurti to paties pavadinimo partiją. Sprendimą kurti partiją komentavęs ekspremjeras Saulius Skvernelis įvardijo, kuo naujoji partija turėtų skirtis nuo jau esamų jėgų.

Anksčiau interviu portalui LRT.lt S. Skvernelis sakė, kad nauja partija bus kuriama, jei poreikis jai bus jaučiamas ne tik Vilniuje, bet ir šalies regionuose. Pirmadienį komentuodamas sprendimą kurti partiją jis sakė, kad toks poreikis atsirado.

„Po frakcijos sukūrimo gal daug kam buvo tikėta, gal daug kas tikėjosi, man tikrai buvo gana netikėta, kad buvo daug pozityvių reakcijų ir daug iniciatyvų iš įvairių Lietuvos miestų, miestelių, kaimų, kad visgi turime žengti ir kitą žingsnį“, – komentavo S. Skvernelis.

Anot jo, frakcijos įkūrimas yra viena, tačiau, kalbant apie tikslų įgyvendinimą, aktyvios bendruomenės kūrimą, reikalinga politinė partija.

„Yra pakankamai daug politinių jėgų, kurios deklaruoja kairiąsias pažiūras, bet mūsų išskirtinis dalykas bus tai, kad vis dėlto mes akcentuojame tikrai kairiosios pakraipos socialinę ekonominę politiką. Kalbant apie vertybinius pagrindus, apie valstybę, apie valstybės pagrindinius atributus, konstitucinius elementus, iš tikro, esame tautinių pažiūrų, nacionalinės valstybės šalininkai“, – kalbėjo Seimo frakcijai vadovaujantis S. Skvernelis.

Praėjusioje Seimo kadencijoje buvo priimtas įstatymas, kuriuo pakeistos partijoms skiriamų valstybės dotacijų taisyklės. Pagal pakeistas taisykles į valstybės dotaciją pretenduos ir naujoji partija. Tiesa, S. Skvernelis tvirtino kol kas neskaičiavęs, kiek pinigų partija gautų.

„Nesidomėjome. Dar yra pakankamai anksti. Aš tikrai tikiu sėkme, kad mes įkursime politinę partiją, bet tai bus jau ne šiais metais“, – teigė politikas.

Visgi pinigai naujai partijai yra itin svarbu, su tuo sutiko ir S. Skvernelis. Visgi jis teigė, kad yra daug pavyzdžių, kad ne tik pinigai lemia politinių partijų ar kitų politinių judėjimų sėkmę.

„Tai labai gerai iliustruoja savivaldos rinkimai – komitetai, atskiri merai, kurie turėdami minimalias išlaidas sukūrė pakankamai stiprius judėjimus ir laimėjo merų rinkimus, turi tarybose daugumą. Pinigai yra svarbu, tai yra numatyta įstatyme, o kokia dotacija bus, matysime, kai įsteigsime partiją“, – kalbėjo parlamentaras.

Anot jo, kol kas svarbiausia žmonių iniciatyva, noras ir energija. Jis teigė, kad regionuose yra žmonių, norinčių jungtis prie naujosios partijos, tačiau tvirtino, kad nebandoma nuvilioti, tarkime, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) skyrių narių.

„Mes šiandien išplatinome atvirą kvietimą ir tikėtina, kad bus iš įvairiausių skyrių žmonių, kurie norės jungtis, ateis pas mus. <...> Nematau prasmės kažką vilioti, kai kūrėme frakciją, kalbėjomės su LVŽS nariais, tai faktas, kad buvo kalba ir su daugiau LVŽS frakcijos narių, kurių šiandien nėra [mūsų] frakcijoje“, – sakė S. Skvernelis.

Paklaustas, kada gali įvykti partijos steigiamasis suvažiavimas, S. Skvernelis teigė, kad tai tikriausiai įvyks kitų metų pradžioje. Jei partijos kūrimas bus sėkmingas, anot politiko, pirmiausia jos jėgos bus išbandomos savivaldos rinkimuose. S. Skvernelis tikino neketinantis dar kartą bandyti laimės prezidento rinkimuose.

„Antrą kartą į tokio pobūdžio rinkimus neisiu“, – tvirtino jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt