Lietuvoje

2021.09.21 12:47

Bilotaitė: Minsko režimas atveria naujus migracijos kelius

atnaujinta 13.07
Augustas Stankevičius, BNS2021.09.21 12:47

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad Minsko režimas ieško ir atveria naujus migracijos kelius į Europos Sąjungą.

„Mes šiandien matome, kad Baltarusija labai intensyviai ieško naujų kelių: pirmiausia, bandoma pasinaudoti situacija Afganistane, taip pat, mūsų žiniomis, jau yra nauja bevizė tvarka atitinkamoms šalims: Pakistanui, Iranui, Pietų Afrikos Respublikai, Egiptui“, – žurnalistams Seime antradienį sakė politikė.

„Taip pat matome sprendimus, kad atsiranda galimybė atskristi ne tik į Minsko oro uostą, bet ir į kitus“, – pridūrė ji.

A. Bilotaitės teigimu, tai rodo, kad Baltarusijos režimas ir toliau bando daryti spaudimą Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos šalims.

Į Lietuvą šiemet per sieną su Baltarusija pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

100 kilometrų pasienio ruožas koncertina turėtų būti padengtas per mėnesį

Maždaug 100 kilometrų pasienio ruožas su Baltarusija pjaunančia viela, vadinamąja koncertina, turėtų būti padengtas per mėnesį, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Tikimės, kad per mėnesį laiko turėtume padengti patį pavojingiausią 100 kilometrų ruožą koncertina“, – žurnalistams Seime antradienį sakė politikė.

Ji teigė, kad, atliekant šiuos darbus, kariuomenė priėmė sprendimą padvigubinti pajėgas. Pasak ministrės, šiuo metu yra padengtas maždaug trečdalis minėtojo ruožo – koncertina nutiesta 32 kilometrų atkarpoje.

Politikė akcentavo, kad „procesai vyksta“ ir kalbant apie tvoros įrengimą pasienyje.

„Metų laikotarpio tikriausiai mums reikės, per kurį turėsime šį fizinį barjerą“, – kalbėjo A. Bilotaitė.

Ministrės teigimu, šiuo metu taip pat diegiamos stebėjimo sistemos, padedančios pasieniečiams.

Smarkiai išsaugus neteisėtai migracijai per sieną su Baltarusiją, Lietuva nutarė 502 km pasienio ruože nutiesti trijų aukštų pjaunančios vielos užtvarą, o šalia įrengti vielinę tvorą.

Lietuva iš viso turi 678,82 km sienos su Baltarusija.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI