Lietuvoje

2016.09.22 19:50

Kaip atrodė Lietuvos kariai, besikovę Saulės mūšyje

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.22 19:50

Ketvirtadienį Vytauto Didžiojo karo muziejuje vyko parodos, skirtos Saulės mūšio paminėjimui, atidarymas. Čia galima pamatyti, kaip atrodė Lietuvos kariai, kurie dalyvavo šiame mūšyje.

Pasak muziejaus karybos istorijos sk. vyr. muziejininko Tomo Janušausko, Saulės mūšio Lietuvos kariams labai pasisekė, nes jų šarvuotė buvo lengva ir patogi miškingoje teritorijoje. Taip pat šalmai neribojo matomumo ir netrukdė kvėpuoti.

„Labai teisingai mūsų kariuomenės buvo pasirinkta ir taktika – nedėti sunkių šarvų dėl mobilumo, nes kryžiuočiai, nesikaudami ant žirgų, negalėjo apsiginti nuo mūsų lengvų karių, kurie, kad ir paprastesniais ginklais (kirviais), labai nesunkiai iš nugaros galėjo įveikti sunkesnį karį arba jį tiesiog nuversti į pelkę“, – pasakoja T. Janušauskas.

Daugiau apie tai – pokalbyje.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo