Lietuvoje

2021.09.02 10:17

Vaizdo įraše – dar vienos Baltarusijos pasieniečių smurto prieš migrantus akimirkos: šunys, skydai ir stūmimas į Lietuvos teritoriją

atnaujinta 12.01
LRT.lt2021.09.02 10:17

Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VAST) ketvirtadienį paskelbė įrašą, kuriame matoma, kaip naudojant fizinę jėgą Baltarusijos pasieniečiai migrantus stumia į Lietuvos teritoriją.

„Išgalvotas istorijas apie Lietuvos pasieniečių smurtą ir nežmonišką elgesį su migrantais nuolat pasakojantys Baltarusijos propagandininkai apdairiai nutyli, jog brutalią fizinę jėgą prie valstybės sienos naudoja būtent Baltarusijos jėgos struktūros“, – rašoma VSAT pranešime.

Baltarusijos pasieniečiai smurtauja prieš migrantus: šunys, skydai ir stūmimas į Lietuvos teritoriją

VSAT paviešino įrašą, kuriame, kaip skelbiama, matoma kaip Švenčionių rajone riaušių malšinimo ekipuotę dėvintys Baltarusijos pareigūnai metaliniais skydais išstūmė 13 migrantų grupę.

Kelias paras tarp dviejų valstybių išbuvę migrantai atsisakė eiti į Lietuvą, pageidavo grįžti į Baltarusiją ir išvykti namo. VSAT pareigūnai jiems reguliariai pristatydavo maisto bei vandens.

„Šiuo metu visi 13 migrantų, vykdant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovės sprendimą, yra Baltarusijoje ir prie valstybės sienos daugiau nesiartino“, – rašoma VSAT pranešime.

Vėliau buvo patikslinta, kad situacija deeskaluota šios savaitės pradžioje. Daugiau įvykio detalių VSAT neatkleidė.

Kaip konferencijos metu ketvirtadienį Medininkuose pasakojo Rustamas Liubajevas, minėta migrantų grupė buvo kviečiama atvykti į Lietuvą, tačiau jie to atsisakė. Kaip tikino vadas, galimai tai vyksta dėl migrantus pasiekusios informacijos apie tai, kad iš Lietuvos sunku būtų patekti į kitas Vakarų Europos šalis.

„Tuo pačiu metu neteisėtiems migrantams Baltarusijos pareigūnai neleido grįžti į Baltarusiją. Konkrečiai kalbant apie paviešintą įrašą, pakankamai aišku, kas ten įvyko. Tokia taktika pastaruoju metu pakankamai dažnai buvo taikoma Baltarusijos atitinkamų institucijų, kai žmonės buvo per jėgą stumiami į Lietuvos teritoriją. Tačiau pastarosiomis dienomis to nebuvo, todėl mes galime kalbėti apie stabilesnę situaciją“, – tikino R. Liubajevas.

Jis pasakojo, kad grupė prie sienos išbuvo beveik savaitę. Jie gulėjo ant žemės, Baltarusijos pasieniečiai jiems parūpindavo malkų. Tuo metu Lietu vos pareigūnai, kiek galėjo, perduodavo vandens ir maisto.

LRT.lt primena, kad ketvirtadienį pranešta, kad į šalies teritoriją nebuvo įleista mažiau nei 10 neteisėtų migrantų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt