Lietuvoje

2021.08.26 22:39

Studentai renkasi į universitetus: kai kurie sako sutikę skiepytis, nes nuotolinis mokymasis būtų „lygus nuliui“

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.26 22:39

Į kai kurias aukštąsias mokyklas jau renkasi studentai. Šiemet į paskaitas auditorijose galės atvykti tik turintys galimybių pasą. Įvadines savaites pirmakursiams pradėję Vytauto Didžiojo, Kauno technologijos universitetai žada dėstytojams pateikti auditorijose galinčiųjų lankytis studentų sąrašus. Likusiems teks mokytis nuotoliu.

Universitetai vėl pildosi studentais – pirmakursiams prasidėjo įvadinės paskaitos. Jose pažintys ne tik su dėstytojais, bet ir naujomis erdvėmis. Kauno technologijos universitetą apžiūrinėjančių Naujųjų medijų kalbą studijuosiančių pirmakursių grupėje visi sako turintys galimybių pasą.

„Turėjau iš anksčiau, kadangi buvau abiturientė, tai galvojau dėl egzaminų bus paprasčiau“, – sako pirmakursė Agnė.

„Man, kaip žmogui su dviem skiepais, nėra problema, turiu galimybių pasą jau pusmetį“, – teigia pirmakursis Marius.

Panorama. Pensijos bus didinamos greičiau nei planuota(su vertimu į gestų k.)

Universiteto sprendimu, teorijos paskaitos, kuriose daugiau nei 30 studentų, vyks nuotoliu. Mažesni srautai rinksis auditorijose, jose – tik turintieji galimybių pasą.

„Fakultetuose tam tikri darbuotojai ar bibliotekos darbuotojai, jei atvyks į biblioteką, jie tikrins studentus, ar jie turi galiojantį pasą ar turi kitą dokumentą, įrodantį, kad atitinka tas sąlygas“, – sako KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis.

Vyriausybės sprendimu, aukštojo mokslo studijos kontaktiniu būdu galimos tik turintiesiems galimybių pasą. Paskaitose rekomenduojama dėvėti kaukes, laikytis atstumo. Vytauto Didžiojo universitetas nusprendė prašyti studentų įkelti galimybių pasą į studentų portalą.

„Pateiksime dėstytojui pavardes, su kokiu statusu jo grupėje yra studentai, kad žinotų, kas gali ateiti į paskaitą, o kuriems studentams reikia transliacijos ar kitokiu būdu užtikrinti būtinąją studijų medžiagą“, – teigia VDU prorektorė Simona Pilkienė.

„Manau, būtų nelogiška nusiteikti, kad dėstytojas darys daug daugiau, jei dirbs pilnu krūviu auditorijoje. Čia ir yra iššūkis, kaip atliepti poreikius tų studentų, kurie neturi galimybių paso“, – sako VDU dėstytoja Auksė Balčytienė.

Lietuvoje aukštosios mokyklose, universitetuose, kolegijose mokosi apie 76 tūkstančius studentų. Statistikos departamento duomenimis, daugiausia persirgusių ar pasiskiepijusių studentų – 94 procentai – Lietuvos karo akademijoje, antroje vietoje Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, trečioje – ISM Vadybos ir ekonomikos universitetas.

Skatinantis skiepytis šią savaitę Vytauto Didžiojo universitetas pakvietė vakcinavimo autobusą. Eilėje – studentų mažuma.

„Mane, švelniai tariant, privertė. Esu priversta, nes kitaip negaliu mokytis tik nuotoliniu. O kas tas nuotolinis – lygus nuliui“, – teigia pirmakursė Ieva.

„Apsisprendžiau skiepytis, kad galėčiau eiti į paskaitas. Aš mokausi ir dirbu, būnu tarp daug žmonių, tad reikia skiepytis“, – sako studentas iš Azerbaidžano Jami.

Dabar pasiskiepiję galimybių pasą, priklausomai nuo vakcinos, gali gauti praėjus mažiausiai dviem savaitėms. Tad šiems studentams norint eiti į paskaitas teks testuotis. Studentų sąjunga sako, kad antrosios dozės laukiantiesiems testai galėtų būti kompensuojami.

„Jie linkę skiepytis, įsitraukti į studijų procesą, bet skiepo reikalavimai ir galimybių pasas įsigalios vėliau, jie privalės testuotis, o testavimas yra mokamas“, – pastebi Studentų sąjungos prezidentas Vytautas Kučinskas.

Sveikatos apsaugos ministerija sako, kad kol kas dėl išimčių ar lengvatų nėra svarstoma.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI