Naujienų srautas

Lietuvoje2016.09.01 23:17

Kaip kuriami šiandieniniai vadovėliai

Rugsėjo 1-oji yra diena, po kurios dauguma mažųjų Lietuvos piliečių ilgam nebesiskiria su kuprine. Jei palygintume jas su naudotomis sovietmečiu, vaizdas gerokai pasikeitęs – šiandien kuprinės ryškiaspalvės, papuoštos įvairiais piešiniais ir animacinių filmų personažais. Tačiau ne mažiau pasikeitė ir kuprinėse nešiojami vadovėliai.

Lietuvoje vadovėlių kūrimas įsibėgėjo šaliai atkūrus nepriklausomybę – iki tol dauguma moksleiviams skirtų knygų buvo tik verčiamos iš rusų kalbos. Praėjusiame tūkstantmetyje gimę žiūrovai turbūt dar pamena šiurkštų jų popierių ir ne itin išvaizdžius viršelius. 

Per dešimtmečius pasikeitė ir vadovėlių forma, ir turinys.

Seniausiai Lietuvoje vadovėlius leidžiančiai leidyklai vadovaujanti Daiva Bartninkienė pasakoja, kad nuo sprendimo, jog reikia vieno ar kito vadovėlio, iki jo išspausdinimo praeina ne mažiau nei treji metai. Tam buriamos specialistų darbo grupės, į kurias kviečiami ne tik pasirinkti būsimo vadovėlio autoriai ir pedagogai, bet ir psichologai, apipavidalintojai bei akademinio pasaulio atstovai. Be to, prieš tiražo leidimą vadovėlius vertina patys vaikai. 

Daugiau apie vadovėlių kūrimą – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16