Lietuvoje

2016.08.29 17:03

Įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.29 17:03

Nuo šiol įsigalioja naujas kompensuojamųjų vaistų kainynas, kuriame yra daugiau nei 2,1 tūkst. vaistų. Tarp jų – 81 naujas preparatas, o už 100 procentų kompensuojamus 56 vaistus pacientai nemokės jokios priemokos. Galimybė į kompensuojamųjų vaistų kainyną įtraukti daugiau vaistų atsirado vyriausybei pakeitus bazinių kainų skaičiavimo tvarką, pagal kurią pigiausią 100 procentų kompensuojamą vaistą su ligoniui reikalinga veikliąja medžiaga bus galima įsigyti be jokios priemokos. Tuo metu vaistinių asociacijos vadovė sako, kad, jeigu pacientas norės naudoti jam paskirtą, bet ne pigiausią tos vaistų grupės preparatą, tai tokių vaistų priemoka bus didesnė, nei iki šiol. Esą priemoka auga daugiau nei 800 vaistų.

„2016 metų kainyne yra įtraukti visiškai nauji vaistai išsėtinei sklerozei gydyti, taip pat hemeopatinei plaučių fibrozei, raudonajai vilkligei, ŽIV infekcijai ir, tikimės, kad kainyno išleidimas leis kompensuoti ir naujus vaistus, kurie šiuo metu yra rezerviniame sąraše ir laukia kompensavimo, t.y. ir vaistai kardiologinėms ligom gydyti, ir onkologijos ligoms gydyti vaistai, taip pat infekcinių ligų gydymui. [...] Nuo kainyno paskelbimo iki jo įsigaliojimo daugiau negu trečdaliui vaistų buvo deklaruotos nuolaidos. t.y. 770 vaistų gamintojai deklaravo nuolaidas ir šiuo metu be priemokos yra daugiau negu 400 vaistų. Jeigu jie yra kompensuojami 100 procentų lygiu. 56 vaistai yra kompensuojami dėl to, kad pasikeitė bazinė kainų apskaičiavimo tvarka ir 357 vaistai yra kompensuojami todėl,  kad gamintojai sutiko deklaruoti nuolaidas“, – tikina SAM Farmakoekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus vedėjas Tomas Alonderis.

„PSD biudžetas kompensuoja patį pigiausią vaistą. Tai jeigu pacientas norės įsigyti kitą vaistą, o ne patį pigiausią, ką dažniausia pacientai [daro] ir pakeist negali, ką ir vartojo anksčiau, tai jis turės prisimokėt priemoką. Ir ta priemoka bus didesnė. Virš 800 vaistų priemokos didės“, – teigia Lietuvos vaistinių asociacijos pirmininkė Elena Kvedarienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.