Lietuvoje

2021.07.31 19:42

Rupkalvių kaime – nacionalinis čempionatas, kuriame reikia įrodyti, kad nesi iš kelmo spirtas rankoje dalgį laikydamas

Janina Stašauskienė, LRT TV naujienų tarnyba2021.07.31 19:42

Šilutės rajone, Nemuno užliejamose pievose, surengtas pirmasis Lietuvoje nacionalinis šienpjovių čempionatas. Paskutiniai pasiruošimo darbai ir prie starto linijos rikiuojasi komandos. Į Rupkalvių kaimo pievas dalgiais kibo septynios šienpjovių komandos – varžytis, kas greičiau ir kokybiškiau dalgiais nušienaus skirtą plotą.

„Meldinės nendrinukės saugotojai Lenkijoje, Baltarusijoje jau daug metų organizuoja tokius šienpjovių čempionatus, nes tai yra puiki proga susiburti kartu tarp gamtininkų, ir šienpjovių, ir ūkininkų, gerai praleisti laiką, prisiminti tas senas tradicijas“, – Šienpjovių čempionato organizatorius Žymantas Morkvėnas.

Į Šilutės rajoną kai kurie šienpjoviai vyko per visą Lietuvą – net nuo Druskininkų. Dalgį į rankas kasdien dabar sako imantis retas.

„Aš dažniausiai šeštadieniais, kai reikia vištom pašienaut žolės, imu dalgį“, – sakė čempionato dalyvis Antanas.

„Treniravausi du kartus, sakė, 100 metrų, tai aš ant savo atolo nuėjau, 100 metrų pabandžiau, 15 minučių, pažiūrėjau, pirštas jau gražus buvo, po to dar vakare pabandžiau antrą kartą“, – pasakojo taip pat jėgas išbandžiusi Dovilė.

„Su 30 metų pertrauka šį mėnesį pirmą kartą šienavau, seniau pjaudavom dažnai, tai labai smagu, kad tokia šventė atsirado, teko prisimint viską, staigiai susirinkt, ką turim“, – kalbėjo Irmantas.

Dalyviai turėjo nušienauti 3 metrų pločio ir 100 metrų ilgio plotą.

Beveik per 19 minučių pievą įveikęs šilutiškis, žiūrėdamas į atsiliekančius kolegas, sakė, kad pergalę lėmė dalgis.

„Jie mažiau su su dalgiu draugauja“, – pasvarstė Kozmas.

Neatsitiktinai čempionatas surengtas Nemuno užliejamose pievose: čia viksvose gyvena vieni rečiausių Europos paukščių meldinės nendrinukės.

„Ne patį paukštį saugom, ne pats paukštis yra esmė, o esmė yra būtent tokie biotopai, nes išsaugoję šitą paukštį mes išsaugom buveinę, arba išsaugoję buveinę mes išsaugom tokį paukštį, o tų buveinių, dabar, deja, jau vis mažėja“, – pabrėžė gamtos fotografas Marius Čepulis.

Baltijos aplinkos forumas planuoja tokius čempionatus organizuoti kasmet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.