Lietuvoje

2021.07.30 08:51

Blinkevičiūtė nepritartų siūlymui leisti nušalinti nepasiskiepijusius darbuotojus

atnaujinta 09.39
Milena Andrukaitytė, BNS, Gailė Jaruševičiūtė, ELTA2021.07.30 08:51

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos lyderė, europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė nepritartų siūlymui leisti nušalinti nuo darbo nepasiskiepijusius darbuotojus, nors sutinka, kad tam tikrose srityse tokia tvarka reikalinga.

„Sudėtinga būtų palaikyti tokią iniciatyvą, todėl, kad kiekvienu individualiu atveju reikėtų nagrinėti, kodėl tas žmogus nepasiskiepijo. Čia reikia atskirti du dalykus – jei tas darbuotojas, kur dirba tokioj srity, kur iš tikrųjų būtų privalomas skiepijimas, jis turi pasiskiepyti, ir aš pirmiausia matau mūsų medikus, medicinos įstaigų darbuotojus, socialinių globos įstaigų darbuotojus, pareigūnus ar kitų viešųjų institucijų darbuotojus. Dėl šitų darbuotojų – taip, jie turi būti pasiskiepiję, jie yra sąmoningi, didžioji dalis yra tai padarę“, – penktadienį interviu Žinių radijui sakė V. Blinkevičiūtė.

Taip pat ji teigė, kad „kalbant apie visus darbuotojus, kad imtis drastiškų priemonių ir visus nušalinti, manyčiau, kad mes dar turim kur padirbėti ne vien ekstremaliomis priemonėmis, bauginimais, grasinimais skatinti žmones skiepytis“.

„Turime išnaudoti visas galimybes ir įtikinėjimus, parodyti, kad skiepytis būtina, nes nėra kito kelio, jo paprasčiausiai nėra. Aš pati esu persirgusi COVID-19, bet esu pasiskiepijus pirma doze, laukiu, kada bus antra, nežiūrint į tai, kad esu persirgusi ir turiu šiek tiek antikūnų. Galvoju, kad privalau tai daryti, nes man ne tas pats mūsų žmonių saugumas, mūsų gyvenimo kokybė“, – kalbėjo europarlamentarė.

Ji pažymėjo, kad „nei vienas nebenorime grįžti į karantiną, kur nukenčia (žmonės), ir darbai nevyksta, ir socialinio gyvenimo nėra, ir psichologija žmonių paveikta“.

Premjerė Ingrida Šimonytė šią savaitę pranešė, kad sąmoningai apsisprendę nesiskiepyti žmonės galėtų būti nušalinti nuo darbo, jeigu jiems dirbti nuotoliniu būdu yra neįmanoma. Tokį siūlymą Vyriausybė ketina teikti Seimui.

„Aš esu linkusi siūlyti tokį sprendimą Lietuvos Respublikos Seimui, nes Vyriausybė tokio sprendimo priimti negali“, – spaudos konferencijoje žurnalistams trečiadienį sakė ministrė pirmininkė.

Vyriausybės pasitarime socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė patikino, jog tokia nuostata yra rengiama.

I. Šimonytė neįvardino, kokių specialybių nepasiskiepijusieji galėtų būti nušalinti nuo darbo.

Kol kas nemato poreikio nepaprastajai padėčiai: reikia įvertinti viską

V. Blinkevičiūtė teigia kol kas nematanti poreikio šalies pasienio su Baltarusija savivaldybėse įvesti nepaprastąją padėtį. Politikė pabrėžia, kad per Lietuvos nepriklausomybės laikotarpį nepaprastoji padėtis šalyje niekada nebuvo įvesta. Todėl, pasak jos, reikia įsivertinti ir tai, kaip nepaprastosios padėties įvedimas galėtų paveikti Lietuvos žmonių gyvenimą.

„Kai mes kalbame apie nepaprastąją padėtį, įsigilinkime į tai, kad tai reiškia, kad jau bus pakirsti mūsų valstybės konstituciniai pagrindai, mūsų santvarkai grėsmė iškyla ir mūsų žmonėms grėsmė iškyla. Tai, tiesą pasakius, per visą nepriklausomybės mūsų laikotarpį nė karto nebuvo Lietuvoje įvesta nepaprastoji padėtis“, – „Žinių radijui“ teigė V. Blinkevičiūtė.

„Todėl specialiosios tarnybos turėtų analizuoti esamą situaciją, teikti tam tikrus pasiūlymus, apgalvoti juos ir tada tik išeiti su tam tikru siūlymu. Nes vis tiek Seime turės būti priimtas sprendimas, ar tikrai ta nepaprastoji padėtis turėtų būti“, – taip pat akcentavo ji.

LSDP pirmininkė įsitikinusi, kad kol kas poreikio įvesti nepaprastąją padėti šalies pasienyje esančiose savivaldybėse nėra.

„Dabar tikrai neturėtų būti įvedama nepaprastoji padėtis, nes reikia įvertinti viską, ir mūsų žmonių gyvenimo pasikeitimą įvedus nepaprastąją padėtį. Bet kur reikia neatidėliotinai veikti, tai iš tikrųjų mūsų sienos apsaugą (stiprinti – ELTA). Kad nebūtų mūsų siena kaip kiauras rėtis“, – pabrėžė ji.

Vis tik, V. Blinkevičiūtės teigimu, reikia, kad atsakingos institucijos nuolatos vertintų besikeičiančią padėtį ir, esant poreikiui, pateiktų siūlymus dėl nepaprastosios padėties įvedimo.

ELTA primena, kad prezidentas Gitanas Nausėda taip pat antradienį akcentavo nepalaikąs Vidaus reikalų ministerijos (VRM) siūlymo dėl iš Baltarusijos plūstančių nelegalių migrantų sukeltos krizės skelbti nepaprastąją padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.