Lietuvoje

2021.06.19 18:03

LSDDP pavadinimą planuojantis keisti Pinskus: prie Regionų partijos galėtų prisijungti ne vienas meras

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.19 18:03

Panašu, kad Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) vardu vadinamos politinės jėgos gali nelikti, mat naujasis LSDDP pirmininkas Jonas Pinskus pasiryžęs pakeisti partijos pavadinimą į Regionų partiją.

Šeštadienį Seimo narys J. Pinskus LSDDP partijos pirmininko rinkimuose įveikė į šią poziciją pretendavusį, iki šiol „socialdarbiečiams“ vadovavusį Gediminą Kirkilą.

Interviu LRT.lt naujasis LSDDP vedlys J. Pinskus atskleidė turintis ambicingų tikslų. Parlamentaras teigia sieksiantis ne tik partijos pavadinimo keitimo, bet ir merų, kurie merų rinkimuose išplėšė pergalę, įkūrę savo rinkimų komitetą, prisiviliojimo į partiją.

– Ar ilgai svarstėte kandidatuoti į partijos pirmininkus?

– Aš iš viso nesiruošiau kandidatuoti, bet mane labai ilgai įkalbinėjo. Labai daug žmonių skambino, važiavo, kreipėsi, įkalbinėjo mane. Tai man reiškia didžiulę paramą, pagalbą, tie žmonės sakė, kad neliksiu vienas, kaip pirmininkas. Supratau, kad esu kažkokia viltis. Daug kas kalbėjo, kad jeigu mes pasiliksime tokie, kokie esame dabar, jei nebus permainų, tai ta viltis praktiškai bus prarasta. Aš negalėjau, kad žmonės prarastų viltį, tad turėjau kandidatuoti ir pasitikrinti, ar iš tikrųjų esu teisus, ar ne. Supratau, kad žmonės manimi pasitiki, viltis išliko. Bus labai sudėtinga, bet pasistengsiu pateisinti tą viltį.

– Kokių pokyčių imsitės partijoje?

– Visų pirma, partija nėra UAB`as, tai jos negali motyvuoti atlyginimais ar kažkokiais pinigais. Labai daug reiškia emocija. Galvoju vienyti partiją, pavyzdžiui, per sąskrydžius, kad kolegos pajustų bendrystę, kad pajustų, jog mūsų yra daug, kad mūsų idėjos mums visiems yra priimtinos. Svarbiausia man, kad žmonės atgautų pasitikėjimą, kad vėl pradėtų tikėti savo partija. Tada ir atsiranda visi kiti dalykai, darbiniai dalykai, kurių galime toliau imtis.

– Ketinama keisti LSDDP pavadinimą?

– Taip.

– Į Regionų partiją?

– Taip. Seime įkurta Regionų frakcija, ji vienija vienmandatininkus. Tie devyni vienmandatininkai yra atėję iš regionių, jie bendrauja su žmonėmis, jie atsineša į Seimą paprastų žmonių lūkesčius. Tai yra kiti žmonės, ne tie daugiamandatininkai, kurie balsuoja kaip pirmininkas pasakė. Kai suėjome devyni vienmandatininkai Seime, tai supratome, kad sutapo mūsų interesai.

Dabar, kai Seimo darbe pradėjome dalyvauti kaip frakcija, tai supratome, kad galime tuo išsiskirti. Tad galime būti tie, kurie tikrai atstovautume regionams. Regionuose žmonės jau dabar nori gyventi dabar ir čia, jie nenori skęsti dulkėse. Užtektų pradžiai asfaltuoti regionų kelius. Tai yra atskirties mažinimas. Jei mes asfaltuosime žvyrkelį, tai žmogaus namas prie tokio kelio taps brangesnis? Dvigubai brangesnis. To žmogaus žemė prie asfalto pabrangs? Dvigubai. Tokių priemonių reikia.

– Ar LSDDP su G. Kirkilu priešakyje neturėjo aiškaus identiteto, krypties?

– Taip, būtent. G. Kirkilas kalba apie viską ir kartu apie nieką. Tada žmogus nežino, ką rinktis. Dabar yra aišku, kodėl žmonės renkasi Laisvės partiją, tie, kurie yra socialdemokratinio mąstymo, tai renkasi socdemus. O mes... Reikia aiškumo.

– Kada ketinama keisti partijos pavadinimą?

– Lapkričio mėnesį. Turime laiko diskusijai, turime įrodyti kolegoms, kad mums reikia keisti pavadinimą.

Dabar yra Lietuvos socialdemokratų darbo partija. Kažkas ją painioja su Darbo partija, kiti painioja su socialdemokratais. Tai yra neapibrėžtumas. Tad greičiausiai būsime Regionų partija arba bus kitas pavadinimas.

– Anksčiau dalis partijos vadovybės kalbėdavo apie LSDDP ir Lietuvos socialdemokratų partijos susijungimą. Ką jūs apie tai manote?

– Niekada negali sakyti niekada. Bet šiai dienai mes nuo socialdemokratų tolstame ideologiškai. Neatmestina, kad pas juos gali įvykti dar vienas skilimas. Ir Seime jų frakcijoje matome nesutarimus. Tarkime, balsavimas dėl pluoštinių kanapių Seime. Dalis socdemų balsuoja už sprendimą, kuris padėtų ūkininkams, o Algirdas Sysas su komanda balsuoja kitaip. Partnerystės įstatymas: penki socdemai balsuoja „prieš“, kiti – „už“. Kaip žmonėms suprasti?

Aš sakau, kad esu prieš Partnerystės įstatymą, bet nesu homofobas. Reikia sureguliuoti tai grupei žmonių santykius, bet tikrai būsiu „prieš“, jei bus kėsinamąsi į šeimos institutą, nes tokiu būdu sugriautume valstybės pagrindą.

Galime būti tie, kurie tikrai atstovautume regionams.

– Noriu pasitikslinti. Jei būtų vėl teikiamas Partnerystės įstatymas, kuriuo būtų siūloma leisti partnerystę sudaryti ir skirtingų, ir tos pačios lyties asmenų poroms, kaip balsuotumėte?

– Tai praktiškai būtų pasikėsinimas į šeimos institutą.

– Tai grečiausiai tokiam įstatymui nepritartumėte?

– Greičiausiai nepritarčiau. Bet, pavyzdžiui, jeigu tos pačios lyties poroms reikėtų išspręsti problemas, su kuriomis jie susiduria gyvendami kartu, įstatymiškai, tai galima diskutuoti. Bet riba, kalbant apie pasikėsinimą į šeimos institutą, yra labai plona.

– Kokios partijos ambicijos savivaldos rinkimuose?

– Jeigu mes esame Regionų partija, tai toks pavadinimas, tokia partija, tikiu, veža dabartinius regionių merus, kurie iš partijų išėję, rinkimus laimėję su rinkimų komitetais, bet nori vėl būti partiniais. Manau, kad galbūt mes pasistengsime, jog prie mūsų prisijungtų ne vienas dabartinis meras. Jiems juk irgi reikalinga pagalba, buvimas komandoje, atstovavimas Seime. Be to, galvojame išauginti ir savų kandidatų.

– Regionų partija nori tapti telkiančia jėga, prie kurios prisijungtų iš partijų anksčiau išėję ir rinkimų komitetus įkūrę merai?

– Taip. Mes būtume artimi ideologiškai ir kitomis prasmėmis.

– Ar jau pradėsite ruoštis 2024 m. Seimo rinkimams? Užtektų, kad po Seimo rinkimų Regionų partija turėtų frakciją parlamente?

– Vienareikšmiškai – sieksime, kad turėtume frakciją Seime. Mes turime pradėti svajoti, nes svajonės turi tikimybę realizuotis. Tad užsibrėšime ambicingus tikslus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.
Migrantai Druskininkuose
2021.08.05 09:02

Per praėjusią parą į Lietuvą neįleistas 321 migrantas

atnaujinta 11.37
„Vilnius Burger Fest 2021“
COVID-19 TRUMPAI