Lietuvoje

2021.06.10 12:30

STT: sulaikytas Puidoko padėjėjas, jis įtariamas bandęs papirkti Seimo narį Maldeikį – siūlė 50 tūkst. eurų kyšį

atnaujinta 14.10
LRT.lt, BNS, Benas Brunalas, ELTA, LRT RADIJAS2021.06.10 12:30

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Centrinė tyrimų valdyba, gavusi Lietuvos Respublikos Seimo nario Mato Maldeikio pranešimą apie bandymą jį papirkti, pradėjo ikiteisminį tyrimą. Šiandien sulaikytas Seimo nario Mindaugo Puidoko padėjėjas Kęstutis Motiečius, kuris yra įtariamas papirkimu ir prekyba poveikiu, rašoma STT pranešime.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Motiečius Lietuvos Respublikos Seimo patalpose pasiūlė Seimo nariui M. Maldeikiui 50 tūkst. Eur kyšį, už kurį, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus Seimo narius, kad būtų sustabdytas ir (ar) atidėtas neribotam laikui Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projektas.

STT nurodo, kad atliekant ikiteisminio tyrimo veiksmus, buvo atliktos kratos Lieutuvos Respublikos Seime, kitose tyrimui reikšmingose vietose. Buvo atlikta krata Seimo nario M. Puidoko kabinete. Taip pat buvo atlikta jo asmens krata. Jos metu siekiant paimti tyrimui reikšmingus daiktus (mobiliuosius telefonus), nebuvo vykdyti pareigūnų teisėti reikalavimai ir jiems buvo pasipriešinta. Dėl šios priežasties tyrimui reikšmingi daiktai buvo paimti prievarta.

„Šį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai“, – rašoma pranešime.

STT atstovė tvirtina, kad pareigūnų pasitelkti veiksmai prieš Seimo narį bus įvertinti vėliau.

„Kadangi proceso veiksmai tebevykdomi, kai jie baigsis, mes galėsime išsiaiškinti visas aplinkybes ir jas įvertinti“, – Eltai sakė STT atstovė Renata Keblienė.

„Specialiųjų tyrimų tarnyba atlikdama šį ikiteisminį tyrimą vykdė kratas Lietuvos Respublikos Seime, įskaitant ir nario Mindaugo Puidoko kabinetą. Buvo atlikta taip ir Seimo nario Mindaugo Puidoko asmens krata, siekiant paimti tyrimui reikšmingų dokumentų, ir atliekant šią kratą buvo pasipriešinta pareigūnų teisėtiems reikalavimams, taip pat buvo atsisakyta pateikti mobilaus ryšio įrenginius. Dėl to mūsų pareigūnai turėjo šiuos duomenis, daiktus paimti prievarta“, – LRT RADIJUI nurodė STT atstovė.

Pranešimą STT paskelbė netrukus po to, kai M. Puidokas Seime pareiškė patyręs teisėsaugos agentų smurtą. Apie tai jis Seime pranešė ketvirtadienį.

„Įvyko precedento neturintis atvejis parlamentarizmo istorijoje. Savo kabinete buvo prieš mane smurtaujama STT agentų – buvau smaugiamas, suplėšė rūbus“, – Seimo plenarinio posėdžio metu pareiškė M. Puidokas.

„Be jokio teisinio statuso nei pagal jų nutartis nesu nei liudininkas, nei įtariamasis. Iš manęs buvo atimti asmeniniai daiktai jėga, buvo iki kraujo sudraskytos rankos, trūko oro, sakiau „aš dūstu, trūksta oro“, bet vis tiek toliau mane smaugė ir savo veiksmų nenutraukė“, – tęsė parlamentaras.

Jia kreipėsi į Seimo pirmininkę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, pažymėdamas, kad taip elgtis su parlamento nariu negalima.

Plačiau apie tai:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.