Lietuvoje

2021.06.04 16:43

Protestais išgarsėjusi mokytoja kurs alternatyvią mokyklą: „Tėvai buriasi, kad išvengtų vaikų testavimų, skiepų, genderizmo pamokų“

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.06.04 16:43

Raudonais dažais „Laisvės kalvos“ maketą Vilniaus centre apipylusi pedagogė Astra Genovaitė Astrauskaitė feisbuke paskelbė ieškanti mokytojų, išėjusių „iš sistemos“. Lietuvių kalbos mokytoja pabrėžia, kad pedagogų nuo rugsėjo ieškoma alternatyviai mokyklai. 

„MOKYTOJAMS, IŠĖJUSIEMS IŠ SISTEMOS. Nuo rugsėjo Vilniuje reikalingi istorijos, fizikos ir informacinių technologijų mokytojai alternatyvioje mokykloje. Rašykite a. ž.“, – tokį skelbimą išplatino prieš kelias dienas vaivorykštės spalvomis nudažytą perėją Vilniuje su bendražygiais juodai perdažiusi A. Astrauskaitė.

„Tėvai buriasi, kad išvengtų vaikų testavimų, skiepų, sisteminės prievartos ir dėl brukamų vaikams genderizmo pamokų. Samdomi mokytojai“, – aiškino vilnietė.

Ji teigė, kad tai būtų ugdymas šeimoje. LRT.lt primena, kad Lietuvoje yra įmanomas namų mokymas, kai šeimos sudaro sutartį su bendrojo ugdymo mokykla, vėliau jai pateikia vaiko mokymosi namie rezultatus.

„Tik mokymasis šeimoje – alternatyva vaikų bukinimui, genderizmo absurdo diegimui. Protingi ir mylintys tėvai žino, ką daryti, kaip auklėti ir mokyti savo vaikus, kaip rūpintis vaikų fizine ir dvasine sveikata bei suteikti bendrojo išsilavinimo žinias. Yra neparsidavusių mokytojų, kurie dirbs šia kryptimi“, – savo poziciją socialiniame tinkle išsakė A. G. Astrauskaitė.

Gegužės pabaigoje ji aiškino, kad visi, kuriems reikia alternatyvaus švietimo, turi susivienyti ir ieškoti išeičių, kol dar neatėjo ruduo.

A. G. Astrauskaitė šiuo metu dirba Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje lietuvių kalbos mokytoja. Tai LRT.lt patvirtino mokyklos vadovė Irina Ignatavičienė.

„Taip, ji dirba pas mus, gerai dirba, yra gera mokytoja, gerai su vaikais sutaria. Deja, kitas jos gyvenimas yra truputėlį kitoks“, – sakė I. Ignatavičienė.

Balandžio pabaigoje feisbuke A. G. Astrauskaitė skelbė išeisianti iš mokyklos esą dėl prievartos testuotis, skiepytis.

A. G. Astrauskaitė priklauso Pilietinės savivaldos sąjungos valdybai. Kaip rodo Registrų centro duomenys, tarp veiklos sričių nurodoma švietimui būdingų paslaugų veikla. Ši asociacija įregistruota 2018 metais.

Bene plačiausiai apie A. G. Astrauskaitę visuomenė išgirdo 2019 metais, kai ji raudonais dažais apipylė „Laisvės kalvos“ maketą Vilniuje, Lukiškių aikštėje. Ji dalyvavo ir Vilniuje surengtoje JAV prezidento Donaldo Trumpo palaikymo akcijoje.

Vilniaus savivaldybės Administracijos vyriausiosios patarėjos Alinos Kovalevskajos duomenimis, ši mokytoja nėra registruota kaip laisvoji mokytoja, prašymo įsiregistruoti taip pat nepateikė.

„Taip pat nebuvo prašymų registruoti įstaigas, kur būtų minėta pavardė“, – sakė A. Kovalevskaja.

Kaip LRT.lt paaiškino Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, leidimų iš ministerijos nereikia nei steigiant mokyklą, nei organizuojant ugdymą šeimoje. Pasak ministerijos, mokytojos A. G. Astrauskaitės prašymas dėl mokyklos steigimo ministerijoje nėra gautas. Jeigu steigiama mokykla, steigėjui privaloma ją užregistruoti savivaldybėje, taip pat gauti higienos pasą.

„Jeigu šeima nori vaikus ugdyti namuose, nuo balandžio 15 d. iki birželio 1 d. turi kreiptis į mokyklą, su kuria sudarys sutartį dėl ugdymo(si) šeimoje, pateikti nustatytus dokumentus, pavyzdžiui, prašymą dėl ugdymo šeimoje pagal atitinkamą programą, tėvų sutikimą dėl ugdymosi sąlygų šeimoje patikrinimo; užpildytą klausimyną tėvams ir vaikui dėl ugdymosi šeimoje sąlygų; nustatytos formos priešmokyklinio ar ikimokyklinio ugdymo pedagogų rekomendaciją, jei vaikas bus ugdomas pagal 1-os klasės programą, ar laisvos formos metinę Vaiko individualios pažangos stebėjimo, fiksavimo ir vertinimo ataskaitą.

Taip pat pateikiamas mokymosi pasiekimų pažymėjimas, pažyma apie mokymosi pasiekimus, arba įgyto išsilavinimo pažymėjimas, Vaiko teisių apsaugos skyriaus informacija apie tai, kad šeimoje nebuvo nustatyti vaiko teisių pažeidimai, ir kiti reikalingi dokumentai“, – aiškino ministerijos atstovai.

Mokyklas, kurios organizuoja ugdymą šeimoje, skelbia savivaldybė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt