Lietuvoje

2020.06.04 08:34

„Laisvės kalvos“ maketą dažais apipylusi lietuvių kalbos mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados

LRT.lt2020.06.04 08:34

Trečiadienio vakarą prie JAV ambasados buvo nuplėšti palaikymo plakatai, kurie buvo skirti palaikyti JAV nužudyto juodaodžio George`o Floydo protestus visame pasaulyje. Kiek vėliau lietuvių kalbos mokytoja Astra Genovaitė Astrauskaitė, kuri raudonais dažai apliejo „Laisvės kalvos“ maketą, savo socialinio tinklo paskyroje pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame ji matoma plėšanti plakatus.

Įraše moteris sako, kad Vilniuje taikomi dvigubi standartai. Ji tikina, kad Lietuvai palaikyti skirtos vėliavos ir plakatai yra plėšomi, deginami, o amerikiečiams skirtas palaikymas – ne.

„Prie Amerikos ambasados išdarinėja tokius dalykus... Tai yra absurdas. Ką tie plakatai šneka? Amerikoje vergija jau baigėsi prieš 170 metų ir ten jokio rasizmo nėra, yra tik žmonių nusikaltimai“, – įraše teigia moteris.

Vaizdo įraše taip pat matoma, kaip mokytojai plėšyti plakatus padeda vyras, tačiau jis vaizdo įraše nėra rodomas.

Įraše žvakelių surinkimas, plakatų plėšymas aiškinamas tuo, kad nenorima, jog ir Lietuvoje kiltų tokie patys protestai, riaušės, kaip ir JAV.

Mokytoja įraše plakatų kabinimą ir gėlių padėjimą prie ambasados vadina gėda ir miesto niokojimu. Prierašas prie vaizdo įrašo skelbia, kad taip yra stabdomos provokacijos prieš artimiausius Lietuvos partnerius – prezidentą Donaldą Trumpą ir JAV.

Amerikoje tęsiantis masiniams protestams, Lietuvos aktyvistai prie Jungtinių Valstijų ambasados Vilniuje paliko gėlių, žvakių, taip išreikšdami savo solidarumą. Protestai JAV kilo po gegužės 25 dieną Mineapolyje įvykusio incidento: beginklis afroamerikietis George'as Floydas mirė areštuojamas, kai policininkas kelias minutes keliu spaudė ant žemės paguldyto ir antrankiais surakinto vyro kaklą, kol šis liovėsi kvėpuoti.

LRT.lt primena, kad mokytoja rugsėjo 29 dienos popietę Lukiškių aikštėje tyčia raudonais dažais apipylė memorialinį skulptūrinį maketą ir pasišalino. Tais pačiais metai pedagogė buvo dar kartą sulaikyta, nes nepakluso pareigūnų reikalavimams. Spėjama, kad ji gali būti atsakinga ir už K. Škirpos alėjos lipdukų kabinimą Trispalvės alėjoje. Pati A. Astrauskaitė socialiniame tinkle dalinosi, kad Trispalvės alėjoje su bendraminičiais susirinko uždegti žvakučių, padėti gėlių ir pagerbti K. Škirpos atminimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt