Naujienų srautas

Lietuvoje2016.06.17 12:18

Lietuvoje diskutuoti kviečia žiauriai nužudyto homoseksualo tėvai

Artėjant „Baltic Pride“ eitynėms už lygybę, šalies gyventojai kviečiami ne tik prisijungti, bet ir apsilankyti edukaciniuose renginiuose. Į Lietuvą specialiai iš Amerikos atvyko prieš aštuoniolika metų žiauriai nužudyto homoseksualaus vaikino Matthew Shepardo tėvai Judy ir Dennis Shepardai. 

„Mūsų tikslas – dirbti taip, kad fondui nebebūtų, ką veikti“, – sako Judy ir Dennis Shepardai, įkūrę „Matthew Shepard Foundation“ paramos fondą LGBT žmonėms. 

Šeima pradėjo kovą už lygias LGBT bendruomenės teises po to, kai 1998 metais buvo nužudytas jų sūnus – 21 metų Matthew Shepardas. Lietuvoje, prasidedant renginiui „Baltic Pride“, Shepardų šeima savo istorija dalijasi ir čia vykstančiuose renginiuose.

J. ir D. tvirtina, kad nesvarbu – Lietuva, Jungtinės Valstijos ar bet kuri kita pasaulio šalis – svarbiausia yra šviesti visuomenę ir priminti, kad LGBT bendruomenė – neatskiriama mūsų visuomenės dalis. Kalbėdama apie lygių teisių problemą, Shepardų šeima pabrėžia ir tėvų svarbą.

Apie M. Shepardą yra sukurtas dokumentinis filmas. Norintys pamatyti „M. Shepardas yra mano draugas“ tai galės padaryti jau penktadienį ir šeštadienį  ir rytoj kino centre „Skalvija“.

Daugiau apie Shepardų šeimos vizitą Lietuvoje – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi