Lietuvoje

2021.04.26 12:51

Vilniaus meras apie galimybes 5-11 klasių mokiniams grįžti į klases: testuojant stigs specialistų, pamokos galėtų vykti lauke

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.04.26 12:51

Šią savaitę Vyriausybė turėtų svarstyti 5-11 klasių galimybes sugrįžti į mokyklą mokytis kontaktiniu būdu. Planuojama, kad tai galėtų būti daroma taikant testavimosi taisyklę. Kaip pirmadienį sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, tai būtų sunki užduotis, mat stinga asmens sveikatos priežiūros specialistų. 

„Norime, kad visi vaikai sugrįžtų į mokyklas, bent jau, kaip Švietimo ministerija samprotavo, kas antrą savaitę iš tų šešių likusių mokslo metų savaičių. Mes irgi nagrinėjome šituos variantus ir šituos norus. Ir patys labai norime tai padaryti. Realybė yra tokia – tai buvo matyti ir kai ministerija kalbėjosi su visos Lietuvos merais, – jei norima vaikus sugrąžinti į mokyklas ir juos testuoti 24 valandos prieš grįžtant į mokyklą, tokių pajėgumų laboratorijose gal ir yra, bet tokių asmens sveikatos priežiūros specialistų pajėgumų fiziškai nėra“, – nurodė sostinės vadovas.

Vilnius pirmasis pradėjo susigrąžinti pradinukus į mokyklas vaikus, jų šeimas ir mokyklų darbuotojus testuojant kaupinių metodu.

„Matome, kad žmonės persitempia, sunkiai spėja pagal dabartines tvarkas. Tad jei būtų ir 5-11 klasių moksleiviai, nebūtų kam pagal dabartines tvarkas paimti mėginius ar prižiūrėti, kaip tie mėginiai paimami, ir suvesti duomenis į e-sveikatą.

Noriu pabrėžti, kad tai nereiškia, kad apskritai žmonių nėra. Tiesiog atsitinka tokie dalykai, kad jei vaikas pats pasiima mėginį, jį turi stebėti visuomenės sveikatos specialistas. Bet įvesti duomenis į e-sveikatą gali tik tik asmens sveikatos priežiūros specialistas. Aišku, kad niekur nėra tiek tokių darbuotojų“, – kalbėjo meras R. Šimašius.

Jis sakė kad padėtis pasikeistų, jei, pakeitus esamą tvarką, duomenis galėtų įvesti, tarkime, mokyklose dirbantys specialistai.

„Kitaip tariant, tas darbuotojas, kuris dirba poliklinikoje, jis turi įvedinėti. Aišku, kad niekur nėra tiek darbuotojų. Aišku, pakeitus teisės aktus, kad galėtų įvedinėti bet kas kitas, kad ir mokyklose dirbantys specialistai, tai galbūt situacija būtų kita“, – kalbėjo Vilniaus vadovas.

Meras sakė, kad savivaldybė rengia rekomendacijas mokykloms, kad mokiniai būtų kuo daugiau lauke.

„Gegužės mėnuo yra statistiškai pats saulėčiausias mėnuo Lietuvoje. Tai galima planuoti, kad mokiniai kas antrą savaitę galėtų grįžti į mokymąsi, bet ne į mokyklos patalpas. Juolab Vilniuje turime daug pasiūlymų, kaip pažinti miestą ir kartu mokytis dalykų, kad ir kokie būtų – matematika, lietuvių kalba ar istorija“, – kalbėjo sostinės meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt